• انتشار: 18 دسامبر 2019
  • ساعت: 11:43
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40049
پرینت
هشدار امریکا به طالبان

برای ادامه مذاکرات باید آتش بس ۱۰ روزه را بپذیرید

یک عضو مذاکره کننده هیئت طالبان تایید کرد امریکا از طالبان خواسته برای ادامه گفتگوهای صلح باید آتش‌بس ۱۰ روزه را در افغانستان بپذیرند.

این عضو مذاکره کننده هیئت طالبان به یک رسانه عربی گفت مقام‌های امریکایی هشدار داده‌اند اگر گروه طالبان آتش‌بس ۱۰ روز در افغانستان را قبول نکنند، گفتگوهای صلح را ترک و این روند را لغو خواهند کرد.

این عضو طالبان که از او نامی گرفته نشده همچنان بیان داشت هیئت طالبان از مقام‌های امریکایی برای بحث و مشوره بیشتر زمان خواسته‌اند تا با رهبری شان در این باره صحبت کنند.

گروه طالبان و دولت امریکا تاهنوز رسما در این باره چیزی نگفته‌اند.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که دور جدید گفتگوهای مقام‌های امریکایی و نمایندگان طالبان پس از سه ماه توقف، هفته گذشته از سر گرفته شد.

دور جدید گفتگوها یک هفته جریان پیدا کرد و اواخر هفته گذشته دو طرف اعلام کردند که این گفتگوها برای مدت کوتاه متوقف خواهد شد.

دلیل توقف این گفتگوها، مشوره مقام‌های امریکایی و نمایندگان طالبان با رهبری شان خوانده شده است.

آتش‌بس در افغانستان و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی از موضوعات مهم دور جدید گفتگوهای صلح امریکا و طالبان شمرده می‌شود و گفته می‌شود که دو طرف به توافقاتی نیز دست یافته‌اند.

پس از توقف دور جدید گفتگوهای امریکا و طالبان برخی منابع نزدیک به گروه طالبان تایید کردند که امریکا و طالبان به توافق تازه‌ای دست یافته‌اند که بر مبنای آن امریکا حملات شبانه خود بالای طالبان را متوقف کرده و طالبان نیز از انجام حملات انفجاری و انتحاری در بزرگ شهرهای افغانستان خودداری می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.