• انتشار: ۲۵ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۶:۱۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 68247
پرینت

براساس یک توافق تازه، پاکستان کارمندان اداره هوانوردی افغانستان را آموزش می دهد

براساس یک توافق تازه میان امارت اسلامی و پاکستان قرار است کارمندان اداره هوا نوردی افغانستان در پاکستان آموزش های حرفه ای لازم را دریافت کنند.

براساس یک توافق  تازه میان طالبان و پاکستان قرار است کارمندان اداره هوا نوردی افغانستان در پاکستان آموزش ببینند.

سفارت افغانستان در اسلام آباد اعلام کرد براساس توافق طالبان و پاکستان، قرار است این کشور پرسنل اداره هوانوردی افغانستان را در زمینه‌های آتش‌نشانی، ایمنی، کنترل ترافیک، هواشناسی و مدیریت میدان هوایی آموزش دهد.

این توافق در سفر اخیر مولوی امیرخان متقی؛ سرپرست وزارت خارجه طالبان به اسلام‌اباد انجام شده‌است.

سفارت افغانستان در اسلام‌آباد در رشته‌ توییتی‌ نوشت براساس توافق طالبان و پاکستان، قرار است ۱۰ پرواز در هفته بین اسلام‌آباد و کابل توسط خطوط هوایی دو کشور انجام شود و از این پروازه‌ها، دو پرواز با هواپیمای بزرگ و هشت پرواز دیگر با هواپیماهای کوچک صورت خواهد گرفت.

همچنین طبق توافق، تعداد سیت‌ها برای هردو طرف از ۱۰۰۰ سیت به ۱۵۰۰ سیت افزایش می‌یابد.

سفارت افغانستان در اسلام‌آباد که اکنون تحت کنترل طالبان است، گفت طرف پاکستانی می‌تواند از هر میدان هوایی این کشور به میدان‌های هوایی کابل، بلخ و قندهار پرواز داشته باشد.

در مقابل، طرف افغانستان نیز می‌تواند از هر میدان هوایی کشور به میدان‌های هوایی اسلام‌آباد، پیشاور و کویته پرواز داشته‌باشد. همچنین افغانستان می‌خواهد در آینده‌ نزدیک اجازه‌ پرواز به میدان هوایی کراچی را به جای کویته به‌دست آورد.

سفارت افغانستان در اسلام‌‌آباد افزود طرف پاکستانی متعهد به ارائه آموزش‌های حرفه‌ای لازم به پرسنل هوانوردی افغانستان در زمینه‌های آتش‌نشانی، ایمنی، کنترل ترافیک، هواشناسی و مدیریت میدان هوایی شده‌است.

پیش از سقوط دولت، مدیریت میدان‌های هوایی افغانستان در اختیار نظامیان ناتو و پیمان‌کاران خارجی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.