اجتماعی

براساس فیصله کابینه طالبان به خانواده شهدا، معلولین و یتیمان کمک نقدی پرداخت می شود

براساس فیصله نشست روز سه شنبه کابینه امارت اسلامی به خانواده شهدا، خانواده های دارای عضو معلول و همین طور یتیمان کمک نقدی پرداخت می شود.

در نشست کابینه که به ریاست محمدحسن آخوند، رییس‌الوزرا حکومت سرپرست طالبان دایر شده بود، فیصله شد به هر یتیم مبلغ دوهزار افغانی، به هر فلج ۱۵ هزار افغانی  و به هر فرد دارای معلولیت حدود ۱۰ هزار  افغانی کمک نقدی داده شود.

از سوی دیگر کابینه طالبان تأکید کرد  برای رسانیدن کمک‌های زمستانی به ساحات دورافتاده و حل مشکلات گدایان حرفه‌ای، یک هیأت با اشتراک وزارت‌های شهدا و معلولین، مهاجرین، اداره سره‌میاشت و وزارت دولت رسیده‌گی به حوادث تعیین شده است تا اقدامات لازم را انجام دهد.

در نشست کابینه هم‌چنان دیدگاه‌های هیأت بازنگری تشکیلات در مورد ترتیب تشکیلات افغان تور، اداره مطبعه‌ها، اداره سیستم‌‌سازی و حکومت‌داری دیجیتلی و اداره ملی امتحانات تأیید شده است.

هم‌چنان کابینه سرپرست طالبان در مورد ساخت بازار مشترک با ایران در ولایت نیمروز به هیأت مشترک وزارت‌های مالیه، تجارت، اقتصاد و سرحدات و قبایل وظیفه سپرده است که به‌گونه همه‌جانبه این موضوع را بررسی و نتایج آن‌ را با جلسه کابینه شریک کند.

گفتنی است که این تصمیم در حالی گرفته می‌شود که  در روزهای اخیر در شمار زیادی از ولایت‌های کشور، تعداد زیادی از افراد دارای معلولیت و خانواده‌های شهدا به خاطر دریافت نکردن حقوق سالانه‌شان شکایت داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا