• انتشار: 8 سپتامبر 2018
  • ساعت: 15:00
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 29099
پرینت

برادر احمد شاه مسعود: با اهدای خون سالگرد شهادت قهرمان ملی را گرامی بدارید!

با فرا رسیدن هفدهمین سالگرد کشته شدن احمدشاه مسعود، قهرمان ملی افغانستان، حالا بنیاد مسمی به او از مردم خواسته تا به جای رژه مسلحانه در جاده‌ها به نیازمندان و زخمی‌ها خون اهدا کنند.

این بنیاد که از سوی احمد ولی مسعود، برادر احمد شاه مسعود رهبری می‌شود در اعلامیه‌ای نگاشته که از سالروز کشته شدن احمد شاه مسعود باید با شعار اهدای خون و همبستگی با نیروهای جوان امنیتی گرامی داشت گردد.

در این اعلامیه در این مورد چنین آمده است:”با شرکت در برنامه یک‌روزه اهدای خون، پشتیبانی عملی تان را از سپاهیانی که هرروز در دفاع از من و تو در مقابل تروریزم، جوی خون میدهند بنمایش میگذاریم و باعث تقویت روحیهٔ هرچه بیشتر آنان میشویم. ” ازسوی‌هم، روز گذشته نیز احمد ولی مسعود در کنفرانس خبری که در مورد چگونگی برگزاری این مراسم برگزار شده بود گفت که تفاوت امسال با سال‌های دیگر در این است که این بارهفته شهید با دادن نذر و خیرات آغاز شده است، زیرا به گفته‌ی او این کمترین کاری است که مردم نسبت به شهدای افغانستان انجام داده می‌توانند.

آقای مسعود در این نشست درمورد راهپیمایی‌هایی که پیش از این در هفته شهید برگزار می‌شد گفت که راهپیمایان نباید سبب آزار و اذیت مردم شوند. در چندسال گذشته دیده شده است که در روز گرامی‌داشت از سالروز کشته شدن احمد شاه مسعود، راهپیمایان با حمل سلاح و شلیک سبب برهم زدن وضعیت امنیتی شهرها و نیز سبب کشته شدن و زخمی شدن شماری از شهرودان کشور شده بودند.

حالا رییس بنیاد احمد شاه مسعود در این مورد تاکید کرده که اگر هواداران احمد شاه مسعود در تلاش راهپیمایی اند، این راهپیمایی باید منظم باشد و سبب آزار و اذیت کسی نگردد. افزون براین، امرالله صالح، رئیس پیشین امنیت ملی نیز در مورد گرامی ‌داشت از سالروز کشته شدن احمد شاه مسعود در صفحه فیسبوک خود نگاشته که او به هیچ‌وجه گشت زنی های بی هدف خیابانی را راه تبارز احساسات به مبارزان افغانستان نمی داند. در کنار این، وزارت داخله نیز هشدار داده که اگر همانند سال های پیش، راهپیمایان دست به هرج و مرج بزنند، با آنان برخورد مطابق به قانون خواهد داشت.

احمد شاه مسعود پس از سال‌ها جنگ با طالبان و ارتش شوروی سابق در نهم سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی یعنی ۱۷ سال قبل از امروز در نتیجه حمله انتحاری دو مرد عرب که خود را خبرنگار معرفی کرده بودند در ولسوالی خواجه غار ولایت تخار کشته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.