• انتشار: 16 دسامبر 2018
  • ساعت: 11:47
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 30947
پرینت
شاه محمود قریشی

بدون اعتماد طرفین نشست ها بی نتیجه خواهد ماند

وزیر امور خارجه پاکستان در کنفرانس خبری گفت: من آمده ام که میان افغانستان و پاکستان اعتماد سازی شود زیرا اگر اعتماد سازی نشود این نشست ها بجای نمی رسد.

به گزارش رها، شاه محمودقریشی وزیر امورخارجه پاکستان که روز شنبه ۲۴ قوس برای شرکت در نشست سه جانبه افغانستان، چین و پاکستان به کابل سفر کرده است در کنفرانس خبری بعد از این نشست شرکت کرده و با رسانه های خبری صحبت کرد.

قریشی در نشست مطبوعاتی در کابل گفت که صلح افغانستان یک مسئله داخلی این کشور است که توسط خود افغانستانی‌ها باید مدیریت شود اما پاکستان همواره تعهد خود را برای همکاری در این روند اعلام کرده است.

وی تأکید کرد تا زمانی که اعتماد که بین دو کشور همسایه بوجود نیاید این نشست ها همیشه در حد یک نشست بی دستاورد باقی خواهد ماند.

وزیر خارجه پاکستان افزود، برای اینکه به نتیجه ای برسیم باید دیدگاه های خود را تغییر دهیم و افغانستانی‌ها که جنگ های زیادی را تجربه کرده اند می دانند که با اتهام بستن به یکدیگر به جایی نمیرسیم و به همین دلیل باید در تفاهم با یکدیگر برای صلح افغانستان تلاش کنیم.

قریشی گفت: من آمده ام که میان افغانستان و پاکستان اعتماد سازی شود زیرا اگر اعتماد سازی نشود این نشست ها بجایی نمی رسد.

درنشست سه جانبه ای که شنبه ۲۴ قوس میان وزیران خارجه سه کشور برگزار گردید تفاهم نامه ای برای مبارزه مشترک علیه تروریزم به امضا رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.