بین المللِتیتر یک

بحران سیاسی در پاکستان؛ عمران خان برکنار شد

تنها چند ساعت پس از آن که پارلمان پاکستان توسط رئیس جمهور این کشور به توصیه عمران خان منحل شد، هم اکنون خود عمران خان نیز از سمت نخست وزیری برکنار گردیده است.

به دنبال افزایش تنش ها میان مجلس و نخست وزیر پاکستان، عمران خان به عارف علوی رئیس جمهور این کشور توصیه کرد که پارلمان را قبل از آنکه رای عدم اعتماد به وی بدهند، منحل سازد.

پارلمان پاکستان در حالی از سوی رئیس جمهور این کشور امروز منحل گردید که بیشتر اعضای آن مخالف عمران خان بودند. عمران خان این اعضا را متهم به توطئه با همکاری عواملی خارجی مانند امریکا برای برکناری اش کرده بود.

با این وجود و تنها چند ساعت پس از اعلام انحلال پارلمان، دولت پاکستان در دستوری فوری اعلام کرد که عمران خان نیازی نیز دیگر پست نخست وزیری را بر عهده ندارد.

عمران خان پیش تر و پس از سفر به روسیه گفته بود که امریکا از موضعش علیه ایالات متحده راضی نیست و به دنبال حذف او می باشد.

براساس قانون اساسی پاکستان، چنانچه نخست وزیر از سمتش برکنار گردد و جایگزینی برای او در زمان برکناری معرفی نگردد، او تا ۱۵ روز دیگر در سمتش باقی می ماند تا نخست وزیر سرپرست معرفی گردد.

گرچه حزب اپوزیسون پاکستان با حمایت ۱۹۵ عضو پارلمان این کشور، شهباز شریف را به عنوان نخست وزیر جدید معرفی کرده اند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. کرزی خودش تالب وحامی تالبان بوده وهستند نباید در باره سر نویشت ملت وکشور ازتون مشورت ونظر خواهی کند اوچنین صلاحیتی را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا