• انتشار: 17 جولای 2017
  • ساعت: 16:17
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22699
پرینت
وزارت دفاع:

با کمترین تلفات، سنگین ترین ضربات را به دشمن در هلمند وارد کردیم

وزارت دفاع ملی در پی شکست گروه طالبان در ولسوالی ناوه ولایت هلمند می گوید که در این ولسوالی ضربات سنگینی به دشمن وارد کرده است.

 

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع، امروز در نشستی خبری در کابل گفت که “این عملیات (عملیات ولسوالی ناوه) دستاورد بزرگی برای نیروی ما است، در کمترین زمان و با کمترین تلفات، سنگین‌ترین ضربه را به دشمن وارد کردیم.”

آقای وزیری اضافه کرد ولسوالی ناوه در مدت سه روز تصفیه شد و تلفات دشمن سنگین بود. اضافه از ۸۰ نفر دشمن کشته و بیش از ۱۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

ولسوالی ناوه ولایت هلمند از حدود یک سال بدین سو در کنترول گروه شورشی طالبان بود اما دو هفته پیش دولت اعلام کرد که برای پس گیری این ولسوالی اقدام می کند.

این ولسوالی دو روز پیش از کنترول شورشیان بیرون شد. مسئولان امنیتی می گویند که اکنون تفتیش خانه به خانه و تصفیه ای آغاز شده است.

ولایت هلمند به دلیل داشتن مرز مشترک با پاکستان، بیشتر مورد توجه و فعالیت شورشیان قرار دارد.

اخیرآ دولت پاکستان گفته است که برای کنترول شورشیان نزدیک به ۲۰۰ هزار سرباز را در نزدیکی مرز با افغانستان جابه جا می کند تا مانع نفوذ تروریستان شود.

سخنگوی وزارت دفاع اما یک بار دیگر خاطر نشان کرد که مراکز بزرگ تروریستان در شهرهای کلان پاکستان است، از آنجا تمویل و تجهیز می‌شوند، نه در مناطق سرحدی.

بارها این اتهام از سوی سران دولت مطرح شده و دولت پاکستان ان را رد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.