• انتشار: ۴ اسد ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۷:۵۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1251
پرینت
وزیر صحت عامه:

با فاصله دهی بین ولادت ها اطفال سالمی خواهیم داشت

فیروز الدین فیروز، وزیر صحت عامه در کارگاه اموزشی دو روزه که به منظور فاصله دهی بین ولادت ها دایر شده بود، اظهار کرد که با فاصله دهی بین ولادت ها اطفال سالم و جامعه سالم خواهیم داشت.

آقای فیروز خاطر نشان کرد که با فاصله بخشی بین ولادت ها، طفل دوره شیر خوارگی را به طور صحیح طی خواهد کرد و مادر با مشکلات زایمانی مواجه نخواهد شد در این صورت جامعه سالمی خواهیم داشت.

در همین حال، داکتر زلیخا انوری، سرپرست ریاست صحت باروری وزارت صحت عامه نیز گفت که با فاصله دهی بین ولادت ها، درصد از دست دادن مادران و اطفال به طور چشم گیری کاهش می یابد.

خانم انوری بر این باور است که کمترین سطح کاربرد صحیح از تنظیم خانواده در جهان را کشور ما دارد.

وی تاکید می کند که با مراکز اموزشی که در کشور داریم باید آگاهی از تنطیم خانواده را در جامعه بالا ببریم.

وزارت صحت عامه با همکاری دفتر جاپایگو تصمیم دارد که در ۵ سال آینده برنامه های مفیدی برای فاصله دهی بین ولادت ها برگزار کند.

داکتر نصرت الله انصار، مسئول دفتر جاپایگو که در این کارگاه آموزشی حضور داشت گفت که ما برنامه های آموزشی برای فاصله دهی ولادت ها داریم.

برخی از کارشناسان بر این باورند که به دلیل پایین بودن سطح سواد، سنتی و قبیله ای بودن جامعه، مردم توجه چندانی به برنامه های آموزشی و فاصله دهی بین ولادت ها ندارد. این کار مستلزم بالا بردن سطح آگاهی و سواد در جامعه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.