اجتماعی

با طرح «کار در بدل گندم»، شاروالی بدخشان ۴۵۰۰ متر مکعب کثافات را جمع آوری کرد

مولوی سیف‌الرحمان رحیمی، مسئول شهرداری فیض آباد ولایت بدخشان امروز یک‌شنبه (۲۳عقرب) در صحبت با خبرنگار رها گفت: «با روی کار آمدن طالبان و سقوط حکومت پیشین در شهرداری فیض آباد تغییرات مثبت به وجود آمده و در حال پیشرفت است.»

براساس گفته های آقای رحیمی، طی دو ماه گذشته شهرداری بدخشان با ابتکار «کار در بدل گندم» و کمک موسسه ها ۴‌هزار و ۵۰۰ مترمکعب کثافات را از نواحی شهری جمع آوری و به جاهای تعین شده انتقال داده اند.

او گفت که در کمپاین پاک کاری شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان تحت نام  «شهر ما خانه ما» ریاست شهرداری فیض آباد برای ۱۲۸ تن از افراد بی بضاعت زمینه اشتغال را مساعد نمود که برای هر کارگر به مقدار ۲ بوری آرد ۴۶ کیلویی و دو پاکت نمک در هماهنگی با موسسات توزیع گردید.

به گفته‌ وی، برای اشتغال ‌زایی افراد بی بضاعت پاک کاری جوی ‌ها را در بدل پول و گندم روی دست گرفته اند که زمینه کار برای ۱۵۰ تن برای هشت روز میسر خواهد شد.

در همین حال باشندگان شهر فیض آباد این اقدام شهرداری بدخشان را می ستایند و تاکید دارند که این فعالیت ها برای پاکی شهر فیض آباد بسنده نبوده و باید این فعالیت ها گسترش پیدا کند.

محمد ایوب باشنده شهر فیض آباد از جمله غریب کاران است که همه روزه در انتظار پیدا شدن کار منتظر می ماند اما در طول یک ماه تنها چند روز محدود می تواند کار پیدا کند؛ او می گوید که باید حکومت طالبان زمینه اشتغال زایی را برای مردم غریب مساعد بسازد.

در کنار محمد ایوب، صد ها باشنده بدخشان بعد از سقوط حکومت پیشین بیکار شده و اکنون دنبال کار می گردند، تا لقمه نان حلالی برای خانواده خود تدارک نمایند؛ آنان از حکومت طالبان می خواهند که در زمنیه اشتغال زایی افراد بی بضاعت در ولایت بدخشان توجه نمایند.

ولایت بدخشان با داشتن ۲۸‌ واحد اداری و جغرافیای کوهستانی و صعب العبور از جمله ولایاتی است که مردم آن با انبوهی از مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند.

در تحولات اخیر سیاسی در کشور مشکلات مردم این ولایت بیشتر از پیش گردیده است، زیرا از چندین ماه به این سو مامورین معاش دریافت نکرده و نظامیان پیشین نیز بی کار گردیده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا