• انتشار: 8 آوریل 2020
  • ساعت: 19:40
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43368
پرینت

با ثبت ۲۱ رویداد دیگر آمار کلی مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۴۴۴ نفر رسید

ویروس کرونا در ۲۵ ولایت کشور گسترش یافته و ۴۴۴ نفر را مبتلا کرده است. هرات با ۲۵۷ نفر و کابل با ۸۳ نفر بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را به خود اختصاص داده است.

وزارت صحت عامه اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ رویداد مثبت ویروس کرونا در ولایات کابل، غزنی، بغلان، لوگر، میدان‌وردک، هلمند و تخار به ثبت رسیده است.

وحیدالله مایار، سخن‌گوی وزارت صحت امروز (چهارشنبه، ۲۰ حمل) گفت ۱۲ نفر در کابل، سه نفر در غزنی، دو نفر در بغلان، یک نفر در لوگر، یک نفر در میدان‌وردک، یک نفر در هلمند و یک نفر دیگر در ولایت تخار به تازگی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به این ترتیب ویروس کرونا در ۲۵ ولایت کشور گسترش یافته و ۴۴۴ نفر را مبتلا کرده است. هرات با ۲۵۷ نفر و کابل با ۸۳ نفر بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را به خود اختصاص داده است.

هرات، کابل، سمنگان، فراه، لوگر، کاپیسا، بلخ، زابل، دایکندی، بادغیس، قندهار، غزنی، نیمروز، ننگرهار، سرپل، بدخشان، بغلان، پکتیکا، پکتیا، قندوز، غور، فاریاب، تخار، هلمند و میدان‌وردک از ولایت‎‌هایی هستند که رویدادهای مثبت ویروس کرونا در آن به ثبت رسیده است.

از سویی هم، سخن‌گوی وزارت صحت گفت در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ فرد مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته‌اند. به گفته‌ی مایار، هشت نفر در هرات، یک نفر در بلخ و دو نفر دیگر در سمنگان صحت‌یاب شده‌اند.

با این حال، شمار بهبودیافتگان در سطح کشور به ۳۱ نفر رسیده است. ۱۴ نفر دیگر در کشور در اثر ویروس کرونا جان داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.