• انتشار: 6 مارس 2018
  • ساعت: 23:49
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 26806
پرینت

با توافق حکومت و معترضان غزنی، شاهراه کندهار-کابل باز شد

مقامات محلی در ولایت غزنی می گویند که با توافق دولت و معترضان این ولایت، شاهراه عمومی کابل-کندهار به روی ترافیک باز شده است.

عارف نوری سخنگوی والی غزنی گفته است پس از آن که توافقی میان هیات اعزامی دولت مرکزی به آن ولایت با معترضان غزنی بدست آمد، شاهراه عمومی کابل-کندهار به روی ترافیک باز شد.

معترضان از چند روز بدین سو این شاهراه را در اعتراض به کشته شدن دو تن از ساکنان ولسوالی قره باغ بدست افراد مسلح ناشناس که لباس پولیس به تن داشته اند، مسدود کرده بودند.

همچنین این معترضان می گویند که افراد مسلح پس از حمله به یک خانه در این ولسوالی و کشتن دو تن، دو تن دیگر را با خود بردند.

گفته می شود که این رویداد ناشی از مناقشات آب میان ساکنان دو منطقه «شیرآباد» و «نیخته» ولسوالی قره باغ ولایت غزنی می باشد.

معترضان خواهان اقدام دولت و شناسایی و دستگیری عاملان این رویداد بوده اند.

در همین حال، پس از پنج روز اعتراضات و بسته بودن مسیر ارتباطی کابل – کندهار، سخنگوی والی غزنی می گوید که هیات اعزامی از سوی دولت با این معترضان به یک توافق مشروط دست یافته اند.

آقای عارف نوری می گوید: «براساس این توافق، دولت به زودی دو فرد ربوده شده را آزاد می کند و عاملان این قتل و اختطاف را نیز شناسایی و دستگیر می کند.»

وی علاوه کرد که معترضان نیز در عوض به اعتراضات خود پایان داده و شاهراه عمومی کابل – کندهار را به روی موترها باز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.