سیاستِتیتر یک

با تسلط دوباره طالبان بر افغانستان، شبه نظامیان و جدایی طلبان با روحیه بهتری علیه ارتش پاکستان می جنگند

منابعی در دستگاه امنیتی هند می گویند پس از تسلط طالبان بر افغانستان شبه نظامیان وزیرستان و بلوچستان بیش از یک بار از خاک افغانستان برای حمله به ارتش پاکستان استفاده کرده اند.

به نقل از ایندیا تودی طی چندماهی که از تسلط دوباره طالبان بر افغانستان می گذرد، شبه نظامیان بلوچ و وزیرستانی بیش از یک بار از خاک افغانستان برای حمله به ارتش پاکستان استفاده کرده اند.

منبع مشابه افزود در تازه ترین مورد بیش از پنجاه نیروی ارتش پاکستان در حمله انقلابیون بلوچ در مناطق نوشکی و پنجیگور بلوچستان کشته شدند.

این در حالی ست که در زمان دولت غنی، پاکستان همواره افغانستان و استخبارات هند را بابت حملاتی که در این کشور انجام می شد، متهم می کرد.

اکنون اما که هیچ مقام هندی در افغانستان حضور ندارد حملات علیه ارتش پاکستان همچنان ادامه دارد و گفته می شود که از خاک افغانستان صورت می گیرد.

به گفته منبع با تسلط دوباره طالبان بر افغانستان بلوچ ها به آزادی علاقه مندتر شده اند و پاکستان دیگر نمی تواند در سطح بین الملل هند را بابت حملات در خاک خود متهم کند و باید به مشکلات خانگی خود بپردازد.

ارتش پاکستان و شرکت های چینی برای بهره برداری از منابع در بلوچستان به صورت روزانه مرتکب جنایات علیه شهروندان خود می شود.

شرایط اکنون به گونه ای ست که ارتش پاکستان به دنبال یک قربانی جدید می گردد و این ممکن است به یک تغییر در رهبری منجر شود آن هم در زمانی که عمران خان به فرد قابل اعتماد برای آنها تبدیل شده است.

از سویی هم ارتش پاکستان بابت دسترسی تحریک طالبان پاکستان به تسلیحات به جا مانده از امریکا در افغانستان متضرر شده است.

طالبان پس از تسلط دوباره بر افغانستان زندانیان را رها کردند و در میان آنها بسیاری از عناصر تحریک طالبان پاکستان نیز آزاد شد.

به گفته منبع این شبه نظامیان ممکن است در ماه های آینده درد سرهای تازه و بیشتری برای ارتش پاکستان ایجاد کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا