• انتشار: 12 آوریل 2020
  • ساعت: 03:45
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 43488
پرینت

با باز شدن بنادر تورخم و سپین بولدک قیمت مواد غذایی در کابل کاهش می یابد

مسئولین اتاق تجارت و سرمایه گذاری می گویند با این کار، قیمت ها در بازارها کاهش خواهد یافت چون مقدار قابل توجهی مواد غذایی به کشور وارد می شود.

پاکستان بادر تورخم و سپین بولدک را به روی حمل و نقل کالا های تجاری دوباره باز نمود و در زودترین فرصت کالاهای تجاری به بازارهای کشور خواهد رسید و به طور قابل ملاحظه ای قیمت ها را کاهش خواهد داد.

مسئولین اتاق تجارت و سرمایه گذاری می گویند با این کار، قیمت ها در بازارها کاهش خواهد یافت چون مقدار قابل توجهی مواد غذایی به کشور وارد می شود.

خان جان الکوزی، از اعضای اتاق تجارت و سرمایه گذاری، می گوید: «با رسیدن اموال جدید تجاری ما، قیمت ها در بازار پائین خواهد شد و ما اقلامی را وارد می کنیم که موارد نیازبیشتر دارد.»

دکانداران اما می گویند تا کنون تغییری در قیمت ها نیامده است ولی امیدوار هستند که این کار صورت گیرد.

ظفر خان، یکتن از دکانداران مندوی کابل، می گوید: «تا حال قیمت ها پابرجا است. لوبیا، روغن و سایر مواد به همان قیمت های سابقه است.»

از سویی هم شهروندان کابل شاکی اند و می گویند از ۲۲ روز بدینسو بیکار هستند و قیمت ها نیز در بازار بلند رفته است. سخی داد، یک کارگر ساده، می گوید: «ما از بیکاری غرق شدیم؛ اما حکومت کمک نمی کند.»

مردم از گرسنگی خواهند مرد.« نورالله، یک کارگر دیگر، چنین می گوید: «ما کار مانرا از دست دادیم؛ اما آیا حکومتی وجود دارد که از حال ما بپرسد؟»

سید قیاس سعیدی، کارشناس اقتصادی، از حکومت می خواهد تا بازار ها را بررسی نماید و جلو احتکار کننده گان را بگیرد.

قابل یاد آوری است مسئولین در وزارت صنعت و تجارت در ارتباط با بررسی بازارها چیزی نگفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.