• انتشار: ۲۸ حوت ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۲:۳۹
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 55537
پرینت

بایدن پوتین را قاتل خواند

استخبارات ایالات متحده امریکا به روز سه شنبه گزارشی را منتشر کرد که در آن از دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده به هدف ضربه زدن به بایدن پرده برداشته شد.

رئیس جمهور ایالات متحده در یک مصاحبه تلویزیونی که چهارشنبه پخش گردید، در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه «قاتل» باشد، گفت: «فکر می‌کنم».

 بایدن در این گفتگو با شبکه تلویزیونی «ای بی سی نیوز» گفت پوتین برای تضعیف نامزدی او در انتخابات ۲۰۲۰ تلاش کرده است و اکنون «هزینه آن را» خواهد پرداخت.

 از بایدن سوال گردید آیا او به این نظر است که پوتین «قاتل» باشد؟ رئیس جمهور جدید ایالات متحده در پاسخ گفته است که او «به این نظر است»؛ اما جزئیات بیشتری در ارتباط ارائه نکرد و مشخص نساخت که آیا منظورش مسموم سازی الکسی ناوالنی، چهره اپوزیسیون روسیه است یا موضوع دیگری است.

مسکو فوراً در ارتباط به این سخنان جو بایدن با شدیدترین لحن واکنش نشان داد. ویاچسلاف ولودین، رئیس مجلس عوام این کشور در شبکه تلگرام نوشت:‌ «پوتین رئیس جمهور ماست و حمله به او، حمله به کشور ماست.»

این درحالیست که استخبارات ایالات متحده امریکا به روز سه شنبه گزارشی را منتشر کرد که در آن از دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده به هدف ضربه زدن به بایدن پرده برداشته شد.

روسیه سفیر خود را از ایالات متحده فراخواند

پس از انتقادات شدید جو بایدن از ولادیمیر پوتین، اکنون سفیر روسیه در واشنگتن برای مشورت به مسکو فراخوانده شده است. بنا بر منابع  وزارت خارجه روسیه، قرار است با اناتولی انتونوف سفیر روسیه در واشنگتن بر محور مناسبات ایالات متحده و روسیه و تعین خط مش این مناسبات مشورت صورت گیرد.

وزارت خارجه روسیه گفته است: «از آغاز ریاست جمهوری بایدن حدود دو ماه گذشته است و اکنون نیاز می رود که ارزیابی هایی در این ارتباط صورت گیرد.»‌

وزارت خارجه روسیه گفته است: «در این گفتگوها بر محور مناسبات دو کشور که در حال حاضر با «بن بست» مواجه است، مشوره صورت می گیرد. خواهان جلوگیری از مکدر شدن و خراب شدن بیشتر این مناسبات هستیم».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.