• انتشار: ۱۹ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۱:۰۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 59175
پرینت

بایدن: همچنان از نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان حمایت می کنیم

، روز سه‎‌شنبه -۱۸ جوزا- در نامه‌ای در باره‌ی وضعیت افغانستان به کانگرس ایالات متحده، گفت امریکا به حمایت از حقوق زنان و دختران در افغانستان ادامه خواهد داد و کمک‌های بشردوستانه و انکشافی خود را به افغانستان حفظ خواهد کرد.

جو بایدن، رییس‌جمهور امریکا، گفت ایالات متحده به حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان ادامه خواهد داد.

آقای بایدن، روز سه‎‌شنبه -۱۸ جوزا- در نامه‌ای در باره‌ی وضعیت افغانستان به کانگرس ایالات متحده، گفت امریکا به حمایت از حقوق زنان و دختران در افغانستان ادامه خواهد داد و کمک‌های بشردوستانه و انکشافی خود را به افغانستان حفظ خواهد کرد.

به گفته‌ی او، امریکا از گفت‌وگوهای صلح میان حکومت افغانستان و گروه طالبان که با همکاری سازمان ملل متحد برگزار می‌شود، حمایت می‌کند و از سایر کشورها در منطقه به ویژه پاکستان نیز می‌خواهد تا اقدام لازم را به خاطر حمایت از برقراری ثبات در افغانستان انجام دهند.

این در حالی است که آقای بایدن، روند خروج سربازان امریکایی از افغانستان را در اول ماه می سال روان آغاز کرد و قرار است این روند، تا یازدهم سپمتبر سال روان تکمیل شود.

این تصمیم رییس‌جمهور امریکا، با انتقاد برخی از قانون‌گذاران امریکایی مواجه شد.

با این حال، جو بایدن، در نامه‌اش به اعضای کانگرس امریکا، نوشته که ایالات متحده به اهداف خود در افغانستان دست یافته است.

او افزوده است: «با خروج سربازان امریکایی از افغانستان، امریکا از تهدیدهای هراس‌افگنی در افغانستان چشم‌پوشی نخواهد کرد و برای جلوگیری از ظهور مجدد تهدیدها، ایالات متحده توانایی‌های خود را در بخش مبارزه با هراس‌افگنی در منطقه تنظیم مجدد خواهد کرد.»

آقای بایدن، تأکید کرده است که اجازه نخواهد داد تا حضور سربازان امریکایی در افغانستان، برگه‌ای برای چانه‌زنی طرف‌های درگیر جنگ در این کشور باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.