• انتشار: 26 اکتبر 2020
  • ساعت: 11:54
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 50037
پرینت

بایدن: روسیه بزرگترین تهدید برای امریکاست

جو بایدن رقیب ترامپ در انتخابات پیشرو ریاست جمهوری امریکا گفت روسیه بزرگترین تهدید و چین مهم ترین رقیب برای امریکاست.

جو بایدن، از رقبای دونالد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شبکه CBS گفت: روسیه بزرگ ترین تهدید امنیتی برای ما به شمار می آید این درحالی است که چین بزرگ ترین رقیب ما است.

نامزد دموکرات انتخابات آمریکا در ادامه افزود: «بزرگ‌ترین تهدید خارجی که آمریکا با آن روبروست از دست دادن جایگاهش در جهان است. ترامپ به همه دیکتاتور‌ها نزدیک می‌شود و دوستانمان را تضعیف می‌کند. بزرگ‌ترین تهدید امنیتی ما، روسیه و بزرگ‌ترین رقیب ما، چین است».

این در حالی است که در ماه اکتبر، کمالا هریس ، معاون نامزد ریاست جمهوری دموکرات متعهد شد که بایدن در مورد هر گونه تهدید علیه نیروهای آمریکایی “روسیه را مسئول” می داند. پیش از این ، بایدن خود استدلال می کرد که مسکو بیشتر تلاش می کند تا در انتخابات آمریکا تأثیر بگذارد و بنابراین تهدید اصلی است.

وی روسیه را به دخالت در انتخابات متهم کرد و  گفت من قبلاً نیز روشن ساخته بودم و اکنون نیز بار دیگر روشن می‌سازم که ترامپ خیلی علاقه دارد که روسیه همچنان همین راه را ادامه دهد. اما من به شما قول می‌دهم، اگر پیروز شدم به دلیل دخالت در حاکمیت ما، پیامدهایی [در انتظار روسیه] خواهد بود.» 

این نخستین بار نیست که بایدن، علیه روسیه اتهاماتی را مطرح می‌کند . وی پیشتر مدعی شده بود که طی مبارزات انتخاباتی در مقابل پوتین خواهد ایستاد. 

این گزارش در حالی مطرح می‌شود که روسیه بارها اتهامات مربوط به تلاش برای تأثیرگذاری بر روندهای دموکراتیک در کشورهای مختلف را رد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.