• انتشار: ۱۵ عقرب ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۳:۰۷
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50400
پرینت
شمارش ارا در شش ایالات همچنان ادامه دارد

بایدن با کسب ۲۶۴ رأی الکترال به پیروزی نزدیک شده است

جو بایدن با کسب ۲۶۴ رأی الکترال تا پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری امریکا تنها ۶ رای کم دارد. ترامپ اما توانسته ۲۱۴ رای الکترال به دست آورد.

به نقل از ان‌پی‌آر، جوبایدن نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده با کسب بیشترین آرا در ایالت میشیگان، ۲۶۴ رأی الکترال را از آن خود کرده و در حال نزدیک شدن به ۲۷۰ رای، نقطه پیروزی انتخابات ریاست جمهوری امریکا است.
بر اساس این گزارش، در مقابل ۲۷۰ رای جو بایدن، دونالد ترامپ تا کنون توانسته ۲۱۴ رأی الکترال را به دست آورد. با این حال، شمارش آرا در شش ایالت دیگر همچنان ادامه دارد.
رییس جمهور ترامپ ادعا کرده است برخی تلاش‌های قانون شمارش آرا باید متوقف شود. وی سعی دارد خود را پیروز انتخابات اعلان کند. جوبایدن نیز با ادامه شمارش آرا خواستار صبر و شکیبایی شده است.
در همین حال، گلوبل تایمز در گزارشی نوشته است فرق نمی‌کند ترامپ چقدر رأی به دست آورد، اگر وی ببازد، هوادارانش به آسانی نتیجه انتخابات را نخواهند پذیرفت و احتمال بروز ناآرامی و هرج و مرج خیلی زیاد است.
پیش از این وزیر دفاع آلمان نیز نسبت به هرج و مرج و نا آرامی ناشی از نتیجه انتخابات امریکا هشدار داده ولی تاکید کرده بود در صورت پیروزی هر نامزد، آلمان خواستار همکاری با ایالت متحده است.
به نظر می‌رسد جو بایدن تاکنون برنده انتخابات است و تنها به ۶ رای الکترال برای رفتن به کاخ سفید نیاز دارد، اما ترامپ به تازگی مسئله تقلب را مطرح کرده و گفته است اگر آرای او به رودخانه در ایالت مشیگان ریخته نمی‌شد، او برنده این ایالت بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.