• انتشار: 9 دسامبر 2020
  • ساعت: 10:04
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 51797
پرینت

بانک مرکزی افغانستان به جو بایدن پول داده است

آقای کلیمزی، مدعی ست حدود شش ماه پیش پس از قطع‌شدن جریان برق و از کارافتادن دوربین‌های امنیتی بانک مرکزی، از این بانک برای پیکارهای انتخاباتی جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحدۀ آمریکا پول فرستاده شده است. او قطع‌شدن برق در بانک مرکزی را بی‌پیشینه می‌خواند.

حسیب‌الله کلیمزی، رئیس کمیسیون ارتباطات بین‌المللی مجلس سنا از فرستادن پول از سوی بانک مرکزی به کارزار انتخاباتی جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا خبر می‌دهد.

آقای کلیمزی، ادعا می‌کند حدود شش ماه پیش پس از قطع‌شدن جریان برق و از کارافتادن دوربین‌های امنیتی بانک مرکزی، از این بانک برای پیکارهای انتخاباتی جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحدۀ آمریکا پول فرستاده شده است. او قطع‌شدن برق در بانک مرکزی را بی‌پیشینه می‌خواند.

حدود شش ماه  پیش در تاریخ ششم سرطان سال جاری، گزارش‌هایی مبنی بر قطع‌شدن برق برای چند ساعت در بانک مرکزی به نشر رسید. بانک مرکزی پس از نشر این گزارش‌ها در اعلامیه‌یی گفت، دوربین‌‌های امنیتی این اداره در دوم سرطان به دلیل مشکلات فنی از کار افتاده بود.

آقای کلیمزی روز (سه‌شنبه، ۱۸ قوس) در برنامۀ تجلیل از روز مبارزه با فساد اداری با انتقاد از دادستانی کل گفت این قضیه باید به گونۀ جدی بررسی شود.

خان‌زمان امرخیل، رئیس اجرایی شبکۀ مبارزه با فساد اداری افغانستان گفت هرچند سه سال پیش راهبرد مبارزه با فساد اداری در کشور به میان ‌آمده، اما این راهبرد به گونۀ درست تطبیق نشده است.

اشتراک‌کنند‌گان برنامۀ تجلیل از روز مبارزه با فساد اداری کارکرد حکومت در امر مبارزه با فساد را ضعیف می‌خواندند. به گفتۀ آنان، با قضایای فساد در کشور برخورد سیاسی می‌شود و قضایای فساد مقام‌های حکومتی و زورمندان به گونۀ عادلانه بررسی نمی‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.