• انتشار: 4 آوریل 2020
  • ساعت: 02:20
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43168
پرینت

بانک جهانی برای مبارزه با کرونا ۱۰۰ میلیون دالر کمک کرد

بانک جهانی برای مبارزه با کرونا و تقویت نظام صحی ۱۰۰ میلیون دالر به افغانستان کمک کرد.

بانک جهانی با نشر اعلامیه‌ای از کمک اضطراری ۱۰۰ ملیون دالری برای مبارزه با کرونا به افغانستان خبر داده است.

در اعلامیه آمده است هیات مدیره بانک جهانی روز (جمعه ۱۵ حمل) کمک بلاعوض صد اعشاریه چهار میلیون دالر امریکایی برای مبارزه با بیماری کوید- ۱۹ و و تقویت نظام صحی افغانستان را تصویب کرده است.

گفته شده است این رقم کمک شده جهت روی دست گرفتن اقدامات مؤثر در راستای مقابله با تهدید ناشی از ویروس جدید کووید-۱۹ در ۳۴ ولایت افغانستان در نظر گرفته شده است و قرار است به منظور تقویت نظام صحی، آمادگی برای مبارزه با با ویروس کرونا و آگاهی عامه به مصرف برسد.

در اعلامیه همچنان آمده است که ۱۹،۴میلیون دالر کمک اضطراری از سوی بانک جهانی به منظور مبارزه با ویروس کووید-۱۹ و ۸۱ میلیون دالر دیگر آن از طرف اداره انکشاف بین المللی که فراهم کننده کمک‌های مالی بانک جهانی برای فقیر ترین کشور های جهان است، فراهم می گردد.

اعلامیه می‌افزاید قرار است این پول اضطراری توسط وزارت صحت عامه با حمایت نهاد های سازمان ملل متحد و نهاد های غیر دولتی که از قبل زیر چتر پروژه صحتمندی در سراسر افغانستان فعالیت می کنند، تطبیق شود.

هنری کرالی، رییس دفتر گروپ بانک جهانی در افغانستان در مورد اعلان این بسته کمک اضطراری می گوید که بانک جهانی متعهد است در شرایط دشوار کنونی در کنار دولت و مردم افغانستان قرار گرفته و از تمامی تلاش ها به منظور مقابله با شیوع ویروس کووید-۱۹ در کشور حمایت نماید.

با فراهم سازی این بسته کمک اضطراری توقع می رود که سیستم صحی افغانستان تقویت یابد تا از شیوع گسترده ویروس کووید-۱۹ در کشور جلوگیری شده و خدمات صحی بهتر برای مردم ارائه گردد.

این کمک اضطراری بانک جهانی در حالی اعلام می‌شود که نخستین محموله‌های کمکی صحی کشور چین دیروز به کابل رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.