• انتشار: ۲ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۴۵
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 23766
پرینت
صرافان:

بانک‌نوت‌های فاقد اعتبار مشکل‌هایی را خلق کرده است

تعدادی از صرافان سرای شهزاده کابل با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت دیدار کردند و مشکل های خودشان را با وی در میان گذاشتند.

 

آنان گفتند که اعلان اسکناس/بانک‌نوت‌های فاقد اعتبار در بازار مشکل خلق کرده است و باید این کار در یک فرایند زمانی صورت گیرد و برای جمع‌آوری سهولت ایجاد شود.

بانک مرکزی حدود دو ماه پیش برخی از اسکناس ها که با مارکر روی ان نوشته شده یا اینکه رنگی شده بود را فاقد اعتبار خواند و خواستار تعویض این بانک نوت ها شد. اکنون این بانکنوت ها چالش های فراوانی را برای شهروندان خلق کرده است.

در دیدار امروز پنجشنبه (۲ سنبله) اتحادیهٔ‌ صرافان کابل در یک بستهٔ پیشنهادی مشکلات و خواسته‌های‌شان را در مورد قانون خدمات پولی، مقررات کاری، فساد اداری، اختلاس و فریب‌کاری و امنیت صرافان با رییس اجراییه کشور در میان گذاشتند.

آنان از عبدالله عبدالله رییس اجرایی خواستند که در بخش‌های جواز و تمدید آن، انتقال پول، قرضه، چگونگی تفتیش، مشکلات حقوقی و قانونی و بانک نوت‌های فاقد اعتبار و سایر موارد توجه جدی نمایند.

سپس، رییس اجرایی کشور در این نشست خطاب به صرافان کابل گفت که باتوجه به شرایط حاکم در کشور و چالش‌های امنیتی، کار شما برای ایجاد سهولت به مردم افغانستان و گردش اقتصاد کشور چشم‌گیر و قابل قدر است.

عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور وعده سپرد که درباره مسایل مطرح شده با نهادهای ذیربط دولتی به ویژه وزارت تجارت و صنایع، بانک مرکزی و دادستانی کل افغانستان صحبت می‌کند و پیشنهادهای آنان را جدی تعقیب می‌نمایند.

رییس اجراییه کشور به اتحادیهٔ صرافان کابل وعده سپرد که برای حل مشکلات مشکلات و تحقق خواسته‌های آنان به خصوص ایجاد سهولت در کار خدمات پولی شخصاً تلاش می‌ورزد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.