• انتشار: ۲۲ جوزا ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۴۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10048
پرینت

بامیانی ها برای چندمین بار به تغییر مسیر برق ۵۰۰ کیلوولت تظاهرات کردند

برای چندمین بار، باشندگان شهر بامیان به تغییر مسیر برق ۵۰۰ کیلوولت از بامیان-میدان به سالنگ امروز شنبه دست به تظاهرات زدند.

این تظاهرات در حالی صورت می گیرد که هفته گذشته بعد از جنجالهای زیاد شرکت برشنا قرارداد اعمار خط برق از مسیر سالنگ را با یک شرکت ترکی به امضا رساند.

تظاهرکنندگان از حکومت خواستند که فیصله صورت گرفته شده را تغییر دهد؛ در غیر آن دست به تظاهرات گسترده خواهند زد.

حسین داد احمدی، تظاهرکننده، گفت که خواست اکثریت مردم، احداث این خط برق از طریق بامیان است و حکومت نباید در تقابل با مردم قرار گیرد و خلاف خواست مردم فیصله کند و تقابل در برابر شهروندان، نتیجه نارضایتى شهروندان را در پى خواهدداشت .

تظاهر کنندگان می گویند که اگر به خواست ما رسیدگی نشود، تظاهرات را روزمره و نامحدود ادامه می دهیم.

قبل از این نیز باشندگان بامیان چندین بار دست به تظاهرات زدند و یک بار دیگر دو ورزشکار بانو، مسیر بامیان-کابل را رکاب زدند و به رسم اعتراض برای رییس جمهوری “الکین” اوردند.

غیر از باشندگان بامیانی، ده ها هزار تن از شهروندان کابل، مزاری، هراتی و دیگر ولایت کشور نیز به این اقدام حکومت اعتراض کرده بودند و تظاهراتی را راه اندازه کرده بودند.

در کابل شورای عالی مردمی، جنبش روشنایی را تشکیل داده است و در شب های جمعه ماه رمضان “شب روشنایی” برای اقدامات بیشتر تصمیم گیری می کنند.

اعضای جنبش می گویند که اگه حکومت به خواست شان پاسخ مثبت ندهد، در کنفرانس وارسا و بروکسل تظاهرات های گسترده ای راه اندازی خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.