• انتشار: 4 ژانویه 2016
  • ساعت: 16:05
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5768
پرینت

بامیانی ها، نائب قهرمانی تیم ملی فوتبال را جشن گرفتند

شماری از جوانان بامیانی پیش از چاشت امروز با تجمع در چوک “الکین” مرکز این ولایت، کسب مقام نائب قهرمانی تیم ملی فوتبال در رقابت های فوتبال جنوب آسیا را جشن گرفتند.

آنان با حمل شعار ” افغانستان و هند، دو کشور دوست و دو ملت برادر هستند”، ضمن تقدیر از تلاش های تیم ملی کشور، مقام قهرمانی این رقابت ها را به ملت هند تبریک گفتند.

جوانان بامیانی همچنان حمله تروریستی شب گذشته به قنسولگری هند در ولایت بلخ را محکوم کرده و آن را اقدام دشمنان افغانستان برای خدشه دار کردن دوستی افغانستان و هند خواندند.

تیم ملی فوتبال افغانستان که توانسته بود در مراحل ابتدایی و نیمه نهایی رقابت های فوتبال جنوب آسیا،  به ترتیب تیم های بنگلادیش، بوتان، مالدیو و سریلانکا را شکست دهد، شب گذشته در مرحله نهایی این رقابت ها به مصاف هند رفت و با نتیجه ۲ بر ۱ مقام قهرمانی این رقابت ها را به هند واگذار کرد.

هرچند ملی پوشان فوتبال کشور در دور قبلی رقابت های فوتبال جنوب آسیا در سال ۲۰۱۳ توانسته بودند به مقام قهرمانی دست یابند، در بازی نفس گیر شب گذشته اما نتوانستند بر تیم ملی هند غلبه کند و ملی پوشان هند برای هفتمین بار قهرمان این رقابت ها شد.

شمار زیادی از جوانان کشور دقایقی پس از پایان بازی، در صفحات شبکه های اجتماعی، کیمورا داور جاپانی مسابقه دیشب میان هند و افغانستان را به قضاوت جانبدارانه و به نفع هند متهم کردند.

آنان در صفحات فیسبوک نوشتند که کیمورا، در دقایق پایانی بازی، به صورت آشکار وضعیت را به نفع هند تغییر داد و یک پنالتی و دو خطای سنگین بازیکنان هندی را نادیده گرفت.

در بازی شب گذشته، پیتر شگرت سرمربی تیم ملی فوتبال کشور نیز از سوی کیمورا از کنار میدان اخراج شد که این موضوع  هم واکنش های تندی را از سوی ورزش دوستان کشور به دنبال داشت و احتمال قضاوت جانبدارانه این داور جاچانی را بیشتر از پیش تقویت کرد.

صبح امروز تیم ملی فوتبال به کشور برگشت و تعدادی زیادی از شهروندان کابل نیز از کاروان تیم ملی استقبال کردند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.