• انتشار: ۲۱ عقرب ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۹:۳۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4298
پرینت

بامیانی ها از تظاهرات های گسترده در نقاط مختلف کشور استقبال کردند

ساکنان بامیان از راه اندازی تظاهرات های گسترده برای دادخواهی از خون هفت گروگان سربریده شده در زابل استقبال کرده و آن را نشانه و حدت و یکپارچگی شهروندان کشور خواندند.

به دنبال تظاهرات گسترده روز گذشته در کابل، پیش از ظهر امروز صدها تن از باشندگان ولایت های ننگرهار، دایکندی و بلخ برای محکوم کردن سر بریدن هفت گروگان در زابل، اقدام به راه اندازی تظاهرات کردند.

در ننگرهار صدها تن از زنان با حمل شعارهای “من پشتون هزاره ام” و “برای مبارزه با دشمنان باید متحد شویم” رویداد غیر انسانی زابل را محکوم کردند و از دولت خواستند تا جلو تکرار اینگونه رویداد ها را بگیرد.

در هرات نیز صدها معترض با حمل پلاکاردهایی که بر روی آن نوشته شده بود “شاید بتوانید گلوها را ببرید اما صداها را هرگز”، خواستار اقدامات جدی و فوری دولت در زمینه دستگیری و مجازات عاملان رویداد زابل و تامین امنیت شاهراه های کشور شدند.

ولایت های دایکندی و بلخ نیز شاهد تظاهرات گسترده با اشتراک اقوام مختلف کشور بودند که شعارهایی را برضد افراطیت، کشتار، خونریزی  و خشونت سرمیدادند.

اعتراض های مردمی در افغانستان

صدها تن از ساکنان ولایت های ننگرهار، دایکندی و بلخ برای محکوم کردن سر بریدن هفت گروگان در زابل، اقدام به راه اندازی تظاهرات کردند.

معترضان خاموشی ملت در برابر هر نوع جنایت گروه های شورشی را عاملی خواندند که اگر جلو آن گرفته نشود، باعث بربادی همین ملت و براندازی نظام خواهد شد.

معترضان از حکومت خواستند تا با اتخاذ تدابیر شدید امنیتی در سراسر کشور، از جنایات گروه های شورشی که می خواهند با قتل و کشتار مردم ملکی، میان ملیت های ساکن در افغانستان تفرفه افگنی کنند جلوگیری کنند.

در همین حال باشندگان ولایت بامیان با استقبال از راه اندازی همزمان تظاهرات های گسترده از سوی اقوام مختلف برای دادخواهی از خون گروگان های سربریده شده در زابل گفتند که مردم افغانستان دیروز در کابل و امروز در نقاط مختلف کشور نشان دادند که گام بزرگی را به سوی وحدت، همدلی و همدیگر پذیری برداشته اند.

قابل ذکر است که در بیشتر از یک و نیم دهه گذشته این نخستین بار است که شهروندان کشور اعتراضات به این گستردگی را برای همدردی با همدیگر راه اندازی کرده اند.

این امر امیدواری هایی را برای تقویت روحیه وحدت ملی میان اقوام ساکن در کشور بوجود آورده است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.