• انتشار: 31 می 2020
  • ساعت: 17:11
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 44727
پرینت

باشندگان پروان به کشتار غیرنظامیان اعتراض کردند

باشندگان پروان در اعتراض به کشتار غیرنظامیان در برخورد مرمی هاوان به نزدیکی یک مسجد نیروهای امنیتی را مسئول شلیک این هاوان می دانند.

پس از برخورد یک هاوان در نزدیکی یک مسجد در روستای «جوی‌ دختر بالا» از مربوطات ولسوالی سیاه‌گرد پروان که در آن ۴ غیرنظامی جان باختند، شماری از باشندگان این روستا شلیک این راکت را به نیروهای امنیتی نسبت می‌دهند.

آنان می‌گویند پس از چاشت روز گذشته شنبه، ۱۰ جوزا نیروهای دولتی مستقر در پایگاه نزدیک به این روستا به سوی افراد گروه طالبان هاوان شلیک کرده‌اند، اما این هاوان در نزدیکی یک مسجد برخورد کرده است.

سیف‌الدین و محمداشرف (نام‌های مستعار) از باشندگان روستای جوی دختر بالا می‌گویند در این رویداد ۴ غیرنظامی به شمول ۳ کودک جان باختند و ۴ تن دیگر به شمول دو کودک زخمی شدند.

اما نورآقا سامی، ولسوال سیاه‌گرد می‌گوید این هاوان از سوی گروه طالبان شلیک ‌شده است.

به گفتۀ او، در این رویداد ۴ تن به شمول ۳ کودک و یک مرد جان باخته‌اند و ۲ تن دیگر به شمول یک کودک و یک مرد، زخم برداشته‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، یکی از سخنگویان طالبان در توییتی دست‌داشتن افراد این گروه در این رویداد را رد می‌کند و می‌گوید این هاوان از سوی نیروهای دولتی پرتاب شده است.

مسئولان محلی در سیاه‌گرد تأکید می‌کنند و می‌گویند طالبان می‌خواهند خود را برائت‌داده و حکومت و نیروهای امنیتی را بدنام سازند.

روز گذشته مسئولان محلی پروان نیز گفته بودند این هاوان از سوی طالبان شلیک شده است. به گفتۀ آنان این گروه می‌خواستند که یک پاسگاه نیروهای دولتی را هدف قرار دهند، اما به غیرنظامیان تلفات وارد شده است.

روستای جوی دختر بالا از روستای‌های مربوط به ولسوالی سیاه‌گرد درۀغوربند است. گروه طالبان هفتۀ پیش یک پاسگاه نیروهای ارتش محلی را در نزدیکی این روستا به آتش کشیدند و ۸ سرباز را کشتند و ۲ سرباز را با خود برده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.