• انتشار: 12 فوریه 2020
  • ساعت: 16:17
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41599
پرینت

بازشماری آراء جنجالی امروز آغاز می شود

آقای سادات افزود بر اساس فیصلۀ کمیسیون شکایات انتخاباتی، ۱۰ درصد از ۱۳۷ هزار رای مشکوک و ۱۵ درصد از ۱۰۲ هزار رای خارج از زمان مشخص رای‌دهی نمونه‌گیری و پس از آن تفتیش می‌شوند.

کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید قرار است کارهای مقدماتی برای بازشماری و تفتیش‌ آرای جنجالی انتخابات ریاست جمهوری را در همکاری با کمیسیون شکایات انتخاباتی آغاز کنند.

کمیسیون شکایات انتخاباتی هفته گذشته تصمیم‌اش را در ارتباط با اعتراض‌های استینافی و استثنایی اعلام کرد که براساس آن بخشی از آرایی که در مورد آن اعتراض وجود داشت، بازشماری و تفتیش می‌شود.

ذبیح‌ الله سادات، یکی از سخنگویان این کمیسیون روز چهارشنبه ۱۲ فبروری (۲۳ دلو) گفت تمامی آمادگی‌ها برای آغاز بازشماری آرا گرفته شده و قرار است تفتیش آرا امروز آغاز شود.

آقای سادات افزود بر اساس فیصلۀ کمیسیون شکایات انتخاباتی، ۱۰ درصد از ۱۳۷ هزار رای مشکوک و ۱۵ درصد از ۱۰۲ هزار رای خارج از زمان مشخص رای‌دهی نمونه‌گیری و پس از آن تفتیش می‌شوند.

آقای سادات افزود: “قرار است ابتدا نمونه‌گیری و تفتیش‌ آرا آغاز شود. ما در حال حاضر منتظر کارمندان کمیسیون شکایات انتخاباتی هستیم و قرار است روند تفتیش و بازشماری آرا یک هفته زمان ببرد”.

در همین حال کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گوید رایزنی‌ها در سطح کمیشنران کمیسیون‌های انتخاباتی در ارتباط با چگونگی نمونه‌گیری آرا و تفتیش جریان دارد.

زرمینه حقجو کاکر، معاون سخنگوی این کمیسیون به صدای امریکا گفت کارمندان موظف نظارتی این پروسه، در مقر کمیسیون مستقل انتخابات حضور دارند.

او گفت تمامی معلومات با کمیسیون انتخابات شریک شده و این کمیسیون باید روند بازشماری ویژه را آغاز می‌کرد.

پیش از این رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی گفته بود در صورتی که پس از تفتیش و بازشماری، ۶۵ درصد نمونه‌ها، معیارهای مدنظر گرفته شده را تکمیل کند، تمام آرا معتبر دانسته می‌شود؛ اما اگر معیارها تکمیل نباشند تمام آرا به بازشماری و تفتیش مجدد خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.