• انتشار: ۳۱ سنبله ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۹:۵۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 63775
پرینت

بازرس کل نیروی هوایی آمریکا مسئول تحقیق پرونده کشتار غیرنظامیان در کابل گردید

یک مقام نظامی آمریکا گفته است که بازرس کل نیروی هوایی آمریکا مسئول تحقیق دوسیه حمله هواپیمای بی سرنشین آمریکایی بر یک خانواده غیرنظامی افغان در نزدیکی میدان هوایی کابل شده است.

 خانم «آن استفانیک» سخنگوی نیروی هوایی آمریکا به نشریه «میلیتری تایمز» گفته است که بازرس کل نیروی هوایی آمریکا مسئول تحقیق روی پرونده حمله هواپیمای بی سرنشین آمریکا بر یک خانواده افغان در نزدیکی فرودگاه کابل شده است.

در این حمله هوایی که در روز هفتم سنبله سال جاری صورت گرفت، هواپیمای بی سرنشین آمریکا یک خانواده غیرنظامی افغان را هدف قرار داد. در این حادثه ۱۰ عضو این خانواده به شمول هفت کودک جان باختند.

جنرال فرانک مکنزی فرمانده سنتکام آمریکا ضمن عذرخواهی از خانواده قربانیان این حادثه مرگبار، گفت نظامیان آمریکایی به اشتباه فکر می کردند که یک موتر حامل تندروان گروه داعش را هدف قرار داده اند.

پیش تر خانم «الهان عمر» سناتور مسلمان آمریکا نیز با انتقاد تند از وقوع این حمله درخواست کرده بود تا تحقیقات کامل بین المللی در این زمینه صورت بگیرد و عاملان این اشتباه پاسخگو باشند.   

خانم عمر تاکید کرده بود که عذرخواهی کافی نیست، و علاوه بر پرداخت غرامت به بازماندگان این حادثه، باید تحقیقات بین المللی در این خصوص صورت بگیرد.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا روز جمعه گذشته در نامه ای به «فرانک کندل» رئیس نیروی هوایی آمریکا دستور داده بود تا یک جنرال سه ستاره یا بالاتر مسئول تحقیق حمله هواپیمای بی سرنشین آمریکا در هفتم سنبله در کابل گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.