سیاست

بازرس ریاست‌جمهوری: از کد ۹۱ کرایه خانه ام را نداده ام

غزال حارس، بازرس ریاست‌جمهوری افغانستان در واکنش به یافته‌های گزارش تحقیقی روزنامه اطلاعات روز گفته است پولی که برای کرایه‌ی خانه‌ی او اختصاص داده شده بود، را نه دریافت کرده و نه از آن کرایه خانه خود را پرداخت کرده است.

خانم حارس امروز (سه‌شنبه، ۱۸ قوس) در رشته‌تویتی همچنان نوشت او مطابق قانون در بدل کار معاش دریافت کرده و معاش و امتیازات او مطابق نورم بوده است.

به گفته‌ی خانم حارس، تقرری او به‌حیث بازرس ریاست‌جمهوری پس از منظوری بودجه‌ی سال مالی ۱۳۹۸ صورت گرفته و به دلیل این که وجهی دیگری برای پرداخت معاش و امتیازات او در بودجه پیشبینی نشده بود، از کُد احتیاطی ۹۱ پالیسی معاش دریافت کرده است.

خانم حارس نوشته است: «این‌که چرا معاش من از کُد ۹۱ پرداخت گردیده است، بر می‌گردد به اصول و قواعد مالی دولت افغانستان.»

در همین حال، اسنادی که روزنامه اطلاعات روز در اختیار دارد، نشان می‌دهد ریاست عمومی دفتر مقام عالی ریاست‌جمهوری مبلغ ۳۶۰ هزار افغانی را مطابق حکم شماره ۱۸۰۱ تاریخ ۹/۷/۱۳۹۸ خورشیدی مقام ریاست‌جمهوری از کُد ۹۱ به منظور پرداخت کرایه‌ی حویلی خانم غزال حارس از بابت سه ماه اخیر سال مالی ۱۳۹۸ تنقیص و به کُد ۲۲ ریاست دفتر مقام عالی ریاست‌جمهوری اضافه کرده است.

همچنان اسناد نشان می‌دهد که مبلغ ۱ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۳۳۴ افغانی مطابق حکم شماره ۱۵۵۳ تاریخ ۱۳/۶/۱۳۹۸ مقام ریاست‌جمهوری از کُد ۹۱ تنقیص و به منظور پرداخت معاش و مصرف دسترخوان خانم حارس به کُد ۲۱ ریاست دفتر مقام ریاست‌جمهوری اضافه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا