• انتشار: 9 مارس 2016
  • ساعت: 14:56
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 7917
پرینت

بار دیگر انتخابات معاونت اول و دوم مجلس ناکام ماند

مجلس نمایندگان صبح امروز چهارشنبه، یکبار دیگر انتخابات برای کرسی معاونت اول و دوم مجلس برگزار کرد و بی نتیجه ماند.

این سومین باری است که انتخابات برای هیئت اداری مجلس برگزار می شود و هیچ کدام از نامزدان نمی توانند آرای لازم را برای کسب این کرسی ها به دست بیاورند.

در انتخابات امروز برای کرسی معاونت اول، همایون همایون با ۹۹ رای تایید و انجنیر ذکریا ذکریا با ۴۹ رای تایید نتوانستند آرای لازم را کسب و به این کرسی دست یابند و از دور انتخابات حذف شدند.

دور دوم انتخابات معاونیت اول میان ظاهر قدیر که در دور اول ۸۶ رای تایید داشت و میرویس یاسینی که اول ۵۱ رای تایید داشت برگزار شد اما هیچ کدام ارای لازم را کسب نکردند.

برای کرسی معاونت دوم مجلس نیز، احمد بهزاد، اکبر استانکزی و فرهاد صدیقی نامزد بودند که هر کدام به ترتیب با کسب ۵۸، ۴۰ و ۵۹ رای تایید نتوانستند آرای لازم را کسب کنند که در دور دوم هم بر اساس بیشترین آرا احمد بهزاد و فرهاد صدیقی باهم رقابت می کنند.

مجموع آرای استعمال شده در دور اول انتخابات امروز، ۲۰۶ رای بود و هر نامزد برای برنده شدن به ۱۰۴ نیاز داشت.

تاکنون عرفان الله عرفان و عبدالروف انعامی به عنوان منشی و نایب منشی مجلس رای تایید گرفته اند؛ این نماینده در دوره قبل نیز در همین کرسی ها بودند.

در انتخابات دو روز گذشته نیز مجلس به سختی توانست منشی و نایب منشی خود را انتخاب کند.

هیئت اداری مشرانوجرگه تکمیل شد
در پست معاونیت اول مجلس سنا محمدعلم ایزدیار و فرهاد سخی نامزد بودند که فرهاد سخی توانست با ۳۴ رای از ۶۵ رای استعمال شده را از آن خود کند و پست معاونیت اول را به خود اختصاص دهد.
محمد علم ایزدیار با ۲۹ رای تایید نتوانست به کرسی معاونیت اول برسد. آقای ایزدیار پیش از این دو سال متواتر معاون اول مجلس سنا بود.
در معاونیت دوم نیز محمد آصف صدیقی و حسیب الله کلیمزی نامزد بودند که آقای کلیمزی با بدست آوردن ۴۳ رای توانست به معاونیت دوم برسد.
در نیم سال گذشته، آصف صدیقی معاون دوم مجلس سنا بود.
در پست منشی مجلس سنا نیز عبدالله قرلق و گل احمد اعظمی نامزد بودند که آقای قرلق با بدست آوردن ۳۵ رای تایید توانست این سمت را از آن خود کند.
آقای قرلق در نیم سال گذشته نیز منشی مجلس سنا بود.
نیابت منشی مجلس سنا نیز به نجیبه حسینی رسید. خانم حسینی با قیس وکیلی رقابت کرد و او را شکست داد. او نیز در نیم سال گذشته نایب منشی مجلس بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.