اجتماعی

بارندگی های اخیر هنوز با جبران خشکسالی سال گذشته فاصله زیادی دارد

مقام های طالبان در ریاست زراعت و مالداری ولایت هرات می گویند که با وجود بارندگی های خوب اخیر در این ولایت، همچنان جبران خشکسالی سال گذشته صورت نگرفته است.

مولوی پیرمحمد حلیمی، رئیس زراعت و مالداری امارت اسلامی طالبان در ولایت هرات امروز (یکشنبه ۱۷ دلو) گفت که بارندگی اخیرا در این ولایت خوب بوده است، اما همچنان فاصله زیادی تا جبران خشکسالی سال گذشته دارد.

وی افزود که میزان بارندگی در ولایت هرات به ۹۷ میلی متر رسیده که اما برای برون رفت از سطح خشکسالی نیاز است تا ۲۵۰ میلی متر باران ببارد.

گفتنی است که میزان سنجش باران بر سطح زمین براساس «میلی متر» است؛ بدین معنا که هر میلی متر بارندگی مساوی است با ریزش یک لیتر آب (باران) روی زمینی به مساحت یک متر مربع.

زمانی که گفته می شود میزان بارندگی اخیر در ولایت هرات به ۹۷ میلی متر رسیده، این یعنی که به طور متوسط ۹۷ لیتر آب باران روی یک متر مربع زمین باریده است.

مولوی پیرمحمد حلیمی رئیس زراعت و مالداری امارت اسلامی در ولایت هرات

در همین حال، مولوی حلیمی بیان می کند که بیشتر بارندگی‌ های ولایت هرات در ساحات شمال این ولایت سرازیر شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که در دو ماه آینده با بارش بیشتر جبران خشکسالی سال گذشته صورت بگیرد.

مولوی نعیم‌الحق حقانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی طالبان در ولایت هرات نیز می گوید که دهقانان هرات‌ سال گذشته را با سختی زیاد و خشکسالی دنبال کردند.

مولوی حقانی می افزاید ریاست زراعت و مالداری هرات باید توجه بیشتری نسبت به گذشته به کشاورزان داشته باشد تا نگرانی های سال‌ پار برطرف شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا