• انتشار: ۳۰ حمل ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۲:۰۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43720
پرینت
باثبت 27 مورد تازه در 24 ساعت گذشته

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۹۳۳ نفر رسید

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در ۳۰ ولایت کشور به ۹۳۳ نفر رسیده است. هرات با ۳۲۴، کابل با ۲۸۴ و قندهار با ۱۰۸ نفر بیشترین آمار کرونا را دارند.

وزارت صحت عامه‌ اعلام کرد در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۲۷ مورد مثبت ویروس کرونا در ولایات کابل، پکتیا، لوگر، هرات، بامیان و دایکندی به ثبت رسیده است.

وحیدالله مایار، سخن‌گوی این وزارت امروز (شنبه، ۳۰ حمل) گفت دوازده نفر در کابل، هفت نفر در پکتیا، چهار نفر در لوگر، دو نفر در هرات، یک نفر در بامیان و یک نفر دیگر در ولایت دایکندی به تازگی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به این ترتیب، شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در ۳۰ ولایت کشور به ۹۳۳ نفر رسیده است. هرات با ۳۲۴، کابل با ۲۸۴ و قندهار با ۱۰۸ نفر بیشترین آمار کرونا را دارند.

از سویی هم، سخن‌گوی وزارت صحت گفته است در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۱۳ فرد مبتلا به ویروس کرونا در کشور بهبود یافته‌اند. از این جمله هفت نفر در کابل، دو نفر در هرات، دو نفر در بامیان و دو نفر دیگر در سمنگان صحت‌یاب شده‌اند. با این حال، شمار بهبودیافتگان در سطح کشور به ۱۱۲ نفر رسیده است.

آمار مرگ ناشی از ویروس کرونا ۳۰ نفر است و در بیست‌وچهار ساعت گذشته هیچ تغییری نکرده است. آقای مایار افزوده است که درصدی بهبودیافتگان به حدود ۱۲ و درصدی فوتی‌های ناشی از کرونا نیز به ۳٫۲ می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.