• انتشار: 21 نوامبر 2018
  • ساعت: 11:45
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30599
پرینت
شورای علمای شیعه افغانستان

این جنایت از طرف کسانی انجام گرفته که تجلیل از پیامبر را نیز شرک می داند

شورای علمای شیعه افغانستان با صدور اعلامیه ای، ضمنن محکوم کردن حمله انتحاری بر عالمان دینی در مراسم میلاد پیامبر اسلام(ص)، گفته است این جنایت توسط کسانی صورت گرفته که تجلیل از پیامبر را نیز شرک می‌داند.

به گزارش رها، شورای علمای شیعه در اعلامیه خود گفته است: “با تأسف و تأثر اطلاع یافتیم که کوردلان جنایتکار، در محفل تجلیل از میلاد پیامبر اعظم اسلام(ص) در قصر اورانوس واقع در جاده میدان هوایى کابل، حمله انتحارى کرده و طبق اخبار اولیه بیش ۴٠ نفر را شهید و بیش از ۶٠ نفر را زخمى نموده‌اند که به احتمال زیاد، آمار شهداء و زخمیان بالا برود”.
این شورا در ادامه خاطرنشان کرده است: “جاى شک نیست که این عمل وحشیانه از جانب کسانى صورت گرفته که تجلیل از درگذشتگان را هرچند پیامبر اسلام هم باشد، شرک مى دانند. گویا بیشترین شهداى این حادثه هولناک از علماى دین و پویندگان طریق شریعت اسلام مى باشند”.
شورای علمای شیعه تصریح نموده: “کسانى که چنین فاجعه عظیم را مرتکب شدند، چه پاسخى در برابر خداوند متعال دارند که مى فرماید: کسى که یک مسلمان را به عمد بکشد، جزایش جهنم همیشگى است”.
حمله انتحاری به محفل گرامیداشت پیامبر اسلام(ص) در کابل با واکنش گسترده شخصیت ها و نهادهای های مختلف ملی و بین المللی مواجه شده و آن را تقبیح کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.