• انتشار: ۲۳ اسد ۱۳۹۴
  • ساعت: ۰۰:۲۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 1712
پرینت

ایمن الظواهری رهبر القاعده با رهبر جدید طالبان بیعت می کند

ایمن الظواهری رهبر گروه القاعده در ویدیویی از بیعت شبکه القاعده با رهبر جدید طالبان، ملا اختر منصور، خبر می دهد.

ملا اختر منصور که از وفاداران به رهبر متوفی طالبان ملا محمد عمر بود به تازگی از سوی شورای رهبری طالبان در کویته پاکستان به عنوان رهبر جدید این گروه انتخاب شده است. هم اکنون وی وظیفه رهبری گروهی را به عهده دارد که چند دستگی میان این گروه در حال افزایش است و همچنین از طرف دولت اسلامی (داعش) نیز همواره تهدید می شود.

ایمن الظواهری اما در ویدیویی که بتازگی از وی منتشر شده با این رهبر جدید طالبان اعلام بیعت می کند و می گوید: “به عنوان امیر القاعده، من بیعت خود را با ملا اختر منصور اعلام می کنم که رهرو راه شیخ اسامه بن لادن و دیگر برادران شهیدمان که آنها خود پیرو راه ملا عمر بودند می باشد.”

وی در این ویدیو همچنین می گوید “امارت اسلامی افغانستان تنها امارت قانونی پس از سقوط امپراطوری عثمانی می باشد و هیچ امارت دیگری نمی تواند منشعب از این امارت اسلامی باشد. ”

ایمن الظواهری همچنین از مقابله با هر گونه رژیم و یا جنبش از جمله مسلمانان که مخالف با “شریعت” باشد نیز در ویدیوی خود خبر داد.

وی همچنین می گوید تا زمانی که آزادی تمامی سرزمین های مسلمان بوقوع نپیوندد به جهاد خود ادامه خواهد داد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان همچنین تایید می کند که ایمن الظواهری رهبر گروه القاعده با ملا اختر منصور بیعت کرده است، اما وی گفت “در این خصوص بیانیه ای فعلا صادر نمی کنیم. بعدا به این موضوع خواهیم پرداخت.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.