اجتماعی

ایرلند تاکنون ۵۱۰ ویزا برای پناهجویان افغان صادر کرده است

دفتر مطبوعات خدمات عامه ملی ایرلند اعلام کرده که این کشور از زمان سقوط دولت پیشین در افغانستان تاکنون مجموعا به ۵۱۰ نفر ویزا صادر کرده است که از این تعداد ۳۹۴ تن شان وارد ایرلند شده و متباقی در کشورهای ثالث همچنان گیر مانده اند.

منبع علاوه می کند که البته از تعداد افراد باقی مانده که ویزا برایشان صادر شده است، امکان دارد ۵۰ تن شان وارد ایرلند نشوند زیرا توسط کشور دیگری هم پذیرش شده اند.

«ابلین بایرن» رئیس اداره مهاجرت ایرلند گفت: «بسیار سخت است که افغان ها را از افغانستان به بیرون انتقال دهیم. سفارت های مان دایم در حال کارند؛ و البته در این شرایط باید به کشورهای ثالثی مانند پاکستان اتکا کنیم تا به پناهجویان افغان که از طرف ما تنها یک “برگه اجازه ورود” به ایرلند دارند، اجازه دهند وارد کشورشان شده و از آنجا خارج گردند.»

وی افزود: «بسیاری از افغان های آسیب پذیر در افغانستان هم اکنون در خطر هستند، اما روند گزینش آنها برای انتقال از افغانستان بر مبنای نیازهای انسان دوستانه به شمول وظیفه و فعالیتی که پیش از سقوط دولت داشتند صورت می گیرد. این افراد شامل زنان، مدافعین خط مقدم، قضات، خبرنگاران و یا دیگر افرادی که بخاطر جنسیت و یا گرایش جنسی شان در معرض خطر هستند می باشند.»

ایرلند عضو اتحادیه اروپا است و در حدود ۷ میلیون نفر جمعیت دارد.

نوشته های مشابه

۱۷ دیدگاه

  1. من یکی از مهاجران خستم که تازه به ایرلند رسیدیم اما از دولت ایرلند خواهش میکنم که به باقی مانده اعضای فامیلم کمک کنند که به اینجا بیایند تا از خطر در امان گردند چون برادر خوردم که زیر ۱۷سال است بخاطر نرفتن به درس هایش به مکتب اش و کورس هایش چون از درس از همه چیز باز مانده و در یکی از کورس ها مشغول به تدریس انگلیسی بود از اون باز مانده چند روز پیش دست به خودکشی زد اما خداوند را شکر که به وقت سرش فهمیدن و کدام ضرر برایش نرسیده اما خواهش مه از دولت این است که به فامیل های باقی مانده ما پناه جویان کمک ک همکاری کنند

  2. سلام اسم من علی است از افغانستان فرار کردم دبی آمدم حالی بی سرنوشت استم خانواده من هم افغانستان گیر مانده خودم ده شفاخانه ابو سینابلخی مزارشریف کار میکردم از خیر سرتان به داد ما برسین با عرض سلام خدمت تان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا