• انتشار: 8 ژانویه 2016
  • ساعت: 10:54
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 5894
پرینت
شورای علمای افغانستان:

“ایران و عربستان از طریق مذاکرات تنش های خود را حل کنند”

شورای علمای افغانستان روز گذشته (پنجشنبه) در بیانیه ای با ابراز نگرانی از اینکه تنش های بوجود آمده میان دو کشور برجسته اسلامی تاثیرات منفی بر کل جهان اسلامی خواهد داشت، از ایران و عربستان خواستند تا این تنش ها را از طریق گفتگو حل کنند.   

شورای علمای افغانستان روز گذشته جلسه ای متشکل از علمای دینی افغانستان هم از شیعه و هم از سنی تشکیل دادند تا در خصوص تنش های بوجود آمده میان ایران و عربستان به گفتگو بپردازند.

بیانیه می نویسد “شورای علمای افغانستان از دو ملت ایران و عربستان می خواهد تا مراقب توطئه های دشمنان اسلام در چنین موقعیتی حساس باشند و از افزایش تنش ها جلوگیری کنند و از راه گفتگو مسایل خود را حل و فصل نمایند.”

شورای علمای افغانستان همچنین از سازمان همکاری های اسلامی، سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای بین المللی و اسلامی خواستند تا مداخله کرده و از افزایش تنش ها میان این دو ملت جلوگیری کنند.

تنش ها میان ایران و عربستان پس از اعدام شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته عربستان توسط دولت عربستان و حمله برخی معترضین این اعدام به سفارت و کنسولگری عربستان در تهران و مشهد آغاز شد.

تنش ها میان دو کشور سبب قطع کامل روابط دیپلوماتیک میان دو کشور شد که نگرانی های گسترده منطقه ای را به دنبال داشت.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز سه شنبه گذشته گفت “ریاض به دنبال سرپوش گذاشتن جرایم خود از طریق قطع روابط دیپلوماتیک می باشد. کسی را که اعتراض سیاسی می کند اعدام نمی کنند.”

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.