• انتشار: ۲۰ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۲۲:۳۱
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 67779
پرینت

ایران: نتایج نشست ها درباره افغانستان بهم نزدیک اند؛ طالبان از فرصت استفاده کند

یک مقام وزارت امور خارجه ایران با اشاره به نشست های اخیر درباره افغانستان گفت که نتایج این نشست ها بسیار بهم نزدیک اند و طالبان باید از این فرصت برای نجات مردم افغانستان استفاده کند.

داکتر سید رسول موسوی مدیرکل آسیای غربی وزارت امور خارجه ایران امروز (پنجشنبه ۲۰ عقرب) در صفحه رسمی توییترش نوشت که بیانیه های صادر شده در نشست های تهران، دهلی نو و اسلام آباد بهم نزدیک هستند و همه آن ها تقریبا یک نگرانی دارند.

به نقل از ایرنا، آقای موسوی گفت که طالبان باید از این فرصت هم نظری برای نجات مردم افغانستان از بحران استفاده کند.

وی افزود: «بیانیه‌های تهران (‌نشست همسایگان)، دهلی ‌نو ( نشست مشاورین و دبیران امنیت ملی ) و اسلام‌آباد ( ترویکای گسترده) بسیار بهم نزدیک، با نگرانی‌ها، خواسته‌ها و فراخوانی‌های مشابه، فرصت بسیار خوبی برای طالبان است تا با قبول فصل مشترک بیانیه‌ها کشور و مردم افغانستان را از بحران نجات دهد.»

لازم به ذکر است که پس از سقوط دولت پیشین و روی کار آمدن مجدد طالبان، نشست های مختلفی در کشورهای همسایه و منطقه با محوریت افغانستان برگزار شده است که تقریبا در تمامی این نشست ها بر ادامه روند حمایت های بشردوستانه و تشکیل ساختار سیاسی همه شمول تاکید گردیده است.

این گفته ها در حالی از سوی این مقام ایرانی مطرح می گردد که وی پیش تر در جریان یک نشست خبری گفته بود که طالبان با طرز تفکر فعلی قطعا یک تهدید استراتژیک برای ایران محسوب می شود.

وی اما گفته بود که برای مقابله با این تهدید استراتژیک حمله علیه طالبان چاره ی راه نیست.

بیشتر بخوانید:

مدیر وزارت خارجه ایران: آمدن طالبان به زیان امنیت ملی ایران است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.