سیاستِتیتر یک

ایران: مشکلات افغانستان یک راهکار اصلی دارد؛ «تشکیل دولت همه شمول»

حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران صبح امروز (یکشنبه ۲۸ قوس) در راس یک هیات سیاسی از آن کشور وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شد تا در نشست فوق العاده سازمان همکاری های اسلامی با محوریت بررسی اوضاع افغانستان اشتراک کند.

آقای عبداللهیان در صحبت با خبرنگار ایرنا بر موضع قبلی ایران نسبت به تحولات افغانستان تاکید کرده و گفت که راهکار اصلی برای حل مشکلات در افغانستان تشکیل دولتی همه شمول با حضور همه اقوام است.

وی ابراز امیدواری کرد که در این نشست بتوانند این پیام را به جامعه جهانی و طالبان به عنوان حاکمان موقت در افغانستان انعکاس دهند.

عبداللهیان افزود که جمهوری اسلامی ایران به عنوان همسایه افغانستان نگرانی هایی نیز دارد که پدیده رشد تروریسم و موضوع سرازیری سیل پناهجویان به این کشور را از جمله این نگرانی ها عنوان کرد.

لازم به ذکر است که چندی پیش و پس از سقوط دولت پیشین در افغانستان، ایران میزبان دومین نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان بود که در آن نشست نیز تاکید کرده بود راهکار اصلی برای حل مشکلات افغانستان تشکیل دولت همه شمول می باشد.

۵۷ کشور عضو سازمان همکاری های اسلامی امروز یکشنبه (۲۸ قوس) در اسلام آباد گردهم آمده اند تا تحولات افغانستان را بررسی نمایند و راهکاری برای بحران انسانی کشور پیدا کنند.

نمایندگان شمار زیادی از کشورهای غیرعضو و نهادهای بین المللی نیز وارد اسلام آباد شده اند تا در این نشست اشتراک کنند.

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان روز گذشته اعلام کرده بود که تاکنون ۹۰ هیات خارجی برای اشتراک در این نشست فوق العاده وارد این کشور شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا