• انتشار: 11 فوریه 2017
  • ساعت: 17:10
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 18658
پرینت

ایران شرایط سرمایه گذاری برای مهاجران افغانستانی را قانونی کرده است

مقام های ایرانی می گویند که سرمایه‌گذاران افغانستانی بدانند که قوانینی در ایران وجود دارد که اجازه فعالیت قانونی و به نام خودشان را می دهد و هم اینکه برای بسیاری افراد که به صورت مخفی معرفی دارند، انگیزه‌ای شود که فعالیت‌های تولیدی خود را از مجرای قانون پیش ببرند.

شماری از مقام های ایرانی محفلی به منظور معرفی برخی از کارافرینان افغانستانی در ایران برگزار کردند.

روح‌الله قاسمیان از برگزار کنندگان این برنامه می گوید که در این محفل قصد داشتیم که در مرحله اول، این ذهنیت و باور منفی که ایران اجازه سرمایه گذاری به اتباع خارجی نمی‌دهد، را برطرف سازیم که با حضور دهها صنعتگر و سرمایه‌گذاری افغانستانی در این محفل به هدفمان نزدیک شدیم.

آقای قاسمیان گفت که در این برنامه همچنین تلاش می شود که بخش‌های پنهان توانایی‌ها، تخصص‌ها، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های معرفی نشده مهاجران را به دو ملت معرفی کند.

این اقدام کشور ایران در حالی صورت می گیرد که پیش از این گزارش هایی منتشر شده بود که کشور ایران به اتباع افغانستانی اجازه سرمایه گذاری نمی دهد و اتباع کشور تنها می توانند در کارهای سخت فعالیت کنند.

تقدیر از کارآفرینان برتر افغانستانی

این سلسه برنامه ها تحت عنوان دیدار اشنا برگزار می شود و در پنجمین برنامه به منظور دو دهه فعالیت‌ اقتصادی و صنعتی مهاجرن افغانستانی از سید مهدی موسوی کارآفرین برتر افغانستان در ایران تقدیر شد.

در این محفل که با حضور جمعی از فرهیختگان و شخصیت‌های ادیب و مسئولان سیاسی و اقتصادی ایران و افغانستان برگزار شده بود، از دو دهه تلاش، فعالیت و مدیریت «سید مهدی موسوی» در عرصه‌های اقتصادی، صنعتی، اشتغال و کارآفرینی تجلیل به عمل آمد.

در پایان این مراسم از ۲ کارآفرین برتر افغانستانی در عرصه صنعت از جمله «عبدالقیوم بیانی» هنرمند و طلاکوب مقیم اصفهان و «حسین علی اسماعیلی» و «برادران محمدی» تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

ارایه «خدمات و قوانین ایران برای سرمایه‌گذاری» و «بررسی مشکلات تاجران ایران و افغانستان» و «ارایه راهکار برای حل مشکلات» با حضور مسئولان اتاق تجارت و بازرگانی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

کشور ایران در غرب کشور از همسایگانی است که طی چندین دهه اخیر مراودات خوبی با کشور و سران دولت داشته و اکنون مبادلات تجاری این دو کشور نیز در حال رونق گرفتن است.

#فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.