سیاست

ایران حنیف اتمر را وزیر خارجه بر حال افغانستان خطاب کرد

وزارت امور خارجه ایران با نشر خبرنامه ای روز گذشته (دوشنبه) نوشت که «حنیف اتمر» وزیر خارجه افغانستان در پیامی انتصاب دکتر حسین امیر عبداللهیان به سمت وزیر خارجه جدید ایران را تبریک گفته است.

در خبرنامه وزارت خارجه ایران با تاکید دوباره بر وزیر بودن آقای اتمر همچنین آمده که آقای اتمر در پیامش ابراز اطمینان نمود که تصدی سمت وزیر امور خارجه توسط دکتر امیر عبداللهیان زمینه تعمیق و گسترش مناسبات دوجانبه و ارتقاء همکاری های منطقه ای و بین المللی متکی بر منافع مشترک بین دو کشور همسایه، دوست و برادر ایران و افغانستان را فراهم خواهد ساخت.

این در حالیست که در پی سقوط دولت اشرف غنی و روی کار آمدن طالبان، در ادبیات سیاسی بسیاری از کشورهای جهان دیده شد که از مقامات دولت اشرف غنی به عنوان مقامات سابق یاد کرده اند.

در همین حال سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران روز گذشته (دوشنبه) در یک نشست مجازی با خبرنگاران حمله به پنجشیر را شدیدا محکوم کرده و گفت “شهادت رهبران پنجشیر مایه تاسف جمهوری اسلامی ایران است.”

آقای خطیب زاده همچنین نسبت به برخی گزارش ها مبنی بر حضور هواپیماهای پاکستانی در پنجشیر گفت که مداخله خارجی محکوم است و ایران این موضوع را تحت بررسی خود دارد.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا