سیاست

ایران: تغییر در فعالیت های سفارت افغانستان در تهران خارج از کنوانسیون ۱۹۶۱ امکان پذیر نیست  

وزارت خارجه ایران اعلام کرد فعالیت سفارت افغانستان در تهران در چارچوب کنوانسیون ۱۹۶۱ وین قرار دارد.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، شایعات در مورد تغییر در فعالیت های سفارت افغانستان در تهران به دلیل سفیر امیرخان متقی وزیر امور خارجه طالبان به ایران را رد کرد.

پیش از این شایعات مطرح شده بود که با فرار سفیر پیشین افغانستان در تهران به فرانسه پس از سقوط دولت پیشین ایران قصد دارد سفارت افغانستان در تهران را به طالبان واگذار کند.

وزارت خارجه ایران همچنین اعلام کرد امیر خان متقی وزیر امور خارجه طالبان در راس یک هیات عالی رتبه طالبان شب گذشته وارد تهران شده است.  

براساس اعلام این وزارتخانه در این هیأت که سرپرستان وزارتخانه‌های اقتصاد و صنعت و تجارت طالبان و معاونان چندین وزارتخانه اقتصادی نیز حضور دارند قرار است درباره همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور مذاکره شود.

روابط عمومی وزارت خارجه ایران تاکید کرد: «جمهوری اسلامی ایران همواره بر ضرورت حفظ روابط اقتصادی و تجاری دو کشور در راستای منافع مردم کشور همسایه خصوصا در شرایط کنونی تاکید دارد».

براساس اعلام این وزارتخانه، در جریان این سفر قرار است در موضوعات مختلف اقتصادی و تجاری چون همکاری‌های بانکی، بازارچه‌های مرزی، معدن، تجارت و همکاری‌های ورزشی توافقاتی حاصل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا