• انتشار: ۵ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۸:۵۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27320
پرینت

ایران از روند صلح به رهبری و مالکیت افغانستان حمایت می کند

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران که در راس یک هیات ایرانی به افغانستان آمده، در دیدار با محمد اشرف غنی گفت که کشورش از پروسه صلح افغانستان به رهبری و مالکیت افغان ها حمایت می کند.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری نوشته است که «سیدعلی نقی خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران در راس یک هیات آن کشور وارد کابل شد و بعدازظهر روز گذشته در قصر گل خانه ارگ ریاست جمهوری با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور دیدار کرد.

آقای غنی در این دیدار ابتدا ضمن خوش آمد گویی به هیات ایرانی، آغاز سال جدید خورشیدی را به رهبری و مردم جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت.

رئیس جمهوری کشور در این دیدار سفر هیات مذکره به کابل را جهت توسعه روابط و همکاری ها میان دو کشور ارزنده عنوان کرد.

سیدعلی نقی خرازی نیز در مقابل تمنیات نیک و پیام تبریکی رهبر و مردم جمهوری اسلامی ایران را به خاطر آغاز سال جدید خورشیدی به دولت و مردم افغانستان ابراز کرد.

آقای خرازی در این دیدار گفت که دو کشور ایران و افغانستان روابط تاریخی و دیرینه دارند و دارای فرهنگ و زبان مشترک می باشند.

او افزود: «ایران آماده است تا افغانستان را در عرصه‌ های گوناگون همکاری همه ‌جانبه نماید و ما از روند صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها حمایت می‌نماییم.»

طرفین در این دیدار همچنین پیرامون تعمیق مناسبات همه‌ جانبه به‌خصوص همکاری‌ های اقتصادی، توازن در صادرات و واردات، انکشاف بندرچابهار، تطبیق پروژه‌های بزرگ اتصال منطقه ا‌یی، همکاری در راستای مبارزۀ مشترک علیه تهدیدهای تروریزم و مبارزه با شبکه ‌های فراملی و بین‌المللی اقتصاد جرمی بحث و تبادل نظر نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.