• انتشار: 19 آوریل 2016
  • ساعت: 18:06
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 8850
پرینت

ایتالیا ۹۲ میلیون یورو به خط راه آهن هرات کمک می کند

پاولو چین‎تی‎لونی وزیر خارجه ایتالیا امروز در سفر به هرات، بسته جدید کمکی ۹۲ میلیون یورویی آن کشور برای احداث راه در کشور را اعلام کرد.

محمد آصف رحیمی، والی هرات، در یک نشست خبری مشترک با وزیر خارجه ایتالیا گفت که با رفع تحریم‌های بین المللی علیه ایران، اهمیت اقتصادی و ترانزیتی هرات افزایش یافته و کمک‌های ایتالیا برای بهره برداری از این فرصت بسیار مهم است.

او همچنین افزود که این کمک‌ها به توسعه زیربنایی هرات کمک زیادی می‌کند.

او اظهار امیدواری کرد که هرات بتواند در آینده به عنوان مسیر ترانزیتی برای وصل شرق میانه به جنوب آسیا و تمام مناطق افغانستان شناخته شود.

وزیر خارجه ایتالیا نیز کمک‌های کشورش را به افغانستان موثر خوانده و افزود که ایتالیا متعهد است که کمک‌ها و همکاری‌هایش را با افغانستان ادامه دهد.

ایتالیا چندین سال در قالب تیم بازسازی ولایتی در هرات حضور داشت و حالا با تغییر نقش نیروهای بین‌المللی این کشور کمک‌هایش را در بخش‌های زیربنایی متمرکز کرده است.

این پول قرار است در ساختن بخشی از راه آهن هرات- خواف و اسفالت جاده هرات – چشت هزینه شود.

گفتنی است که ولسوالی چشت در ۱۶۰ کیلومتری شرق هرات جایی است که بند سلما در آن موقعیت دارد و جاده آن بخشی از شاهراهی است که به دهلیز افغانستان شهرت دارد و هرات را به غور، دایکندی، بامیان و کابل وصل می‌کند. را ه آهن هرات – خواف هم در آینده نقش ترانزیتی هرات را به شدت افزایش خواهد داد.

#BBC

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.