اجتماعیسیاست

ایالات متحده آمریکا کمک های مالی خود را به وزارت عودت مهاجرین کشور متوقف کرد

ایالات متحده از آغاز سال ۲۰۰۱ تا کنون در حدود یک میلیارد دالر در بخش های کمک به مهاجرین مصرف کرده است که بیشتر این کمک ها از طریق سازمان هایی چون کمیساریای عالی سازمان ملل در امور مهاجرین و صلیب سرخ بوده است.

گزارش سیگار می گوید که ایالات متحده آمریکا یک برنامه دو ساله برای آموزش و کمک به وزارت عودت مهاجرین افغانستان را در سال ۲۰۱۲ بدست گرفت اما بدلیل وجود فساد گسترده در وزارت وقت و ناکارآمدی سران وزارت، این برنامه را در سال ۲۰۱۴ نیمه تمام رها کرد.

لازم به ذکر است که این موضوع به تازگی از سوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا منتشر شده است.

بازرس ویژه سیگار جان ساپکو در گزارش دهی خود به جان کری وزیر خارجه آمریکا و دیگر سران این وزارت گفت “وزارت عودت مهاجرین دولت قبلی افغانستان با مشکلات عدیده ای از جمله فساد و ناکارآمدی مواجه شده بود و به همین دلیل این برنامه حمایتی از سوی آمریکا متوقف شد.”

در حال حاضر آمریکا هیچ برنامه و یا تصمیمی برای کمک رسانی مالی به وزارت عودت مهاجرین ندارد.

آقای ساپکو افزود “اما مقامات در وزارت دولت فعلی متعهد هستند تا این گونه مسایل را رفع کنند و هر چه زودتر به مشکلات مهاجرین این کشور رسیدگی کنند.”

یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت “مقامات در دولت افغانستان توجه جدی به موضوع مهاجرین این کشور ندارد و این دولت اولویت های دیگری را برای خود دارد. آنان فکر می کنند مهاجرین در حیطه وظایفشان نیست.”

لازم به ذکر است که این اولین باری نیست که مقامات کشور و مقامات ایالات متحده وزارت عودت مهاجرین را متهم به فساد و یا ناکارآمدی می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا