• انتشار: 31 اکتبر 2017
  • ساعت: 12:28
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25337
پرینت
طالبان:

اگر آمریکا تغییر تاکتیک دهد، ما نیز تغییر استراتژی می دهیم/حملات انتحاری را زیاد می کنیم

یک فرمانده طالبان با اشاره به استراتژی جدید آمریکا برای افغانستان گفته است که اگر ایالات متحده تغییر استراتژی بدهد، طالبان نیز تغییر تاکتیک می دهد و حملات انتحاری اش را زیاد می کند.

«ملا عبدالسعید» یک فرمانده طالبان در ولایت لوگر در گفتگو با گاردین گفته است که اگر آمریکا در افغانستان تغییر استراتژی بدهد، طالبان نیز تغییر استراتژی می دهند و حتی حملات انتحاری شان را زیاد می کنند.

ملا عبدالسعید که فرماندهی یک گروه ۱۵۰ نفره از طالبان را در ولایت لوگر بر عهده دارد می گوید که آمریکا زمانی ۱۵۰ هزار نفر نیرو در افغانستان داشت، اما با این حال نتوانست طالبان را شکست بدهد. لذا با افزایش چند هزار سربازی هم اکنون نمی تواند شکست بدهد.

او گفت: “این افزایش سربازان نمی تواند روحیه جنگجویان طالبان را تغییر دهد.”

وی افزود: “آمریکایی ها در روستاهایمان قدم گذاشتند و ما آنها را بیرون ساختیم. اگر طالبان بخواهد در پروسه صلح اشتراک کند، ابتدا خارجی ها باید افغانستان را ترک کنند، و شریعت اسلامی در افغانستان برقرار شود.”

این فرمانده طالبان می گوید: “درست است که هم اکنون جنگ با آمریکایی ها سخت تر شده است. اما ما از حملات انتحاری استفاده می کنیم. ما این حملات را افزایش می دهیم. اگر آمریکایی ها تغییر تاکتیک بدهند، ما نیز تغییر تاکتیک می دهیم.”

او با اشاره به افزایش تلفات غیرنظامیان در جنگ گفت که طالبان دچار اشتباه می شوند اما تلاش می کنند که از آسیب رساندن به غیرنظامیان خودداری کنند.

او اما می گوید: “اگر یک کافر در میان گله ای از گوسفندان باشد، شما اجازه دارید به کل آن گله گوسفند حمله کنید.”

ملا عبدالسعید ادعا می کند که روزانه ۱۰ الی ۱۵ نفر به شمول سربازان پولیس به صفوف طالبان در ولایت لوگر می پیوندند.

او علت این کار را نارضایتی مردم از دولت و بدرفتاری نیروهای خارجی و دولت افغانستان با مردم می داند.

وی علاوه می کند: “بسیاری از طالبان پس از اینکه از زندان های دولت آزاد می شوند، به مهاجمان انتحاری تبدیل می شوند؛ چرا؟ بخاطر این است که بسیاری از این زندانی ها در دوران زندان شان توسط نیروهای امنیتی و محافظین زندان ها به اشکال مختلف شکنجه می شوند. پس از آزادی از زندان، آنها تحمل این شرم را ندارند و تبدیل به مهاجمان انتحاری می گردند.”

لازم به ذکر است که برخی موارد شکنجه در زندان ها نیز توسط سازمان ملل متحد تایید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.