سیاست

اکسپرس تریبیون: پاکستان مناطقی را در افغانستان هدف قرار داد که در کنترل طالبان نبود

روزنامه اکسپرس تریبیون به نقل از منابع رسمی نظامی پاکستان نوشته است که نیروی هوایی این کشور نقاطی را در خاک افغانستان هدف قرار داد که در کنترل طالبان افغانستان نبوده اند.

این روزنامه همچنین نوشته است که در بمباران نقاط مرزی در ولایات کنر و خوست، جنگنده های پاکستانی نقشی نداشتند، بلکه از هواپیماهای بی سرنشین استفاده شده بود.

منابع نظامی پاکستان به این روزنامه گفته اند که نقاطی که در ولایات خوست و کنر هدف قرار گرفتند، پناهگاه های تحریک طالبان پاکستانی می باشد که طالبان افغانستان به آن مناطق رفته نمی توانند و کنترلی بر آنجا ندارند.

قابل ذکر است که در نخستین ساعات بامداد روز شنبه (۲۷ حمل) نظامیان پاکستانی مناطقی را در شرق کشور در ولایات خوست و کنر بمباران هوایی کردند که در اثر آن بیش از ۴۰ غیرنظامی به شمول کودکان و زنان عمدتا بیجاشدگان وزیرستان شمالی جان خود را از دست دادند.  

این حملات، موجی از واکنش ها را در کشور بر انگیخت و وزارت خارجه طالبان نیز سفیر پاکستان مقیم در کابل را به این وزارت فراخواند.

عاصم افتخار سخنگوی وزارت خارجه پاکستان نیز در واکنش رسمی به این حملات، طالبان را متهم به کم کاری در تامین امنیت مناطق مرزی کرد.

گفتنی است که راکت پراکنی های پاکستان از آنسوی خط دیورند به خاک افغانستان اتفاق تازه ای نیست، بلکه نظامیان این کشور طی سال های گذشته نیز همواره به سوی خاک افغانستان راکت پرتاب کرده اند؛ اما این نخستین بار است که نیروی هوایی پاکستان با ورود به حریم هوایی افغانستان اقدام به بمباران می کنند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا