• انتشار: ۱۱ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۰۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11734
پرینت
جنرال جان نیکلسون:

“اکثر اعضای کنونی داعش در افغانستان، اعضای سابق تحریک طالبانی پاکستان هستند”

جنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای آمریکایی و ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان می گوید که اکثر جنگجویان گروه تروریستی داعش در افغانستان، اعضای سابق تحریک طالبانی پاکستانی هستند.

جنرال جان نیکلسون همچنین گفته است باوجود مقابله نیروهای آمریکایی با تروریستان در منطقه طی یک دهه گذشته، همچنان گروه های تروریستی محلی و بین المللی متعددی در افغانستان فعالیت می کنند.

فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان در نشستی در پنتاگون به خبرنگاران گفت “اکثر اعضای گروه تروریستی داعش که هم اکنون در افغانستان و بویژه ولایت ننگرهار فعالیت دارند، اعضای سابق طالبان های پاکستان یا تحریک طالبانی پاکستان هستند.”

به گفته آقای نیکلسون، این اعضای تحریک طالبانی پاکستان، پس از آغاز عملیات ضرب عزب نیروهای امنیتی پاکستان، از آن کشور به افغانستان گریختند، و در افغانستان به گروه داعش پیوسته اند.

جنرال جان نیکلسون می گوید تقریبا ۷۰ فیصد اعضای گروه تروریستی داعش، اعضای سابق تحریک طالبانی پاکستان هستند.

گروه تروریستی داعش نیز هم اکنون در ولایت ننگرهار، هم از فرماندهان و هم از جنگجویان سابق تحریک طالبانی پاکستان برای خود سرباز گیری می کند.

همچنین آقای نیکلسون معتقد است که بسیاری از این اعضای تحریک طالبانی پاکستان، از منطقه قبیله ای ارکزی هستند که به اوایل سال جاری میلادی به این گروه تروریستی بین المللی ملحق شده اند.

فرمانده نیروهای آمریکایی و ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان تاکید کرد که حملایت هوایی نیروهای آمریکایی علیه جنگجویان گروه داعش، آنها را مجبور کرده که از مخفیگاه هایشان خارج شوند، و همچنین نیروهای آمریکایی همگام با نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان کار می کنند تا مناطقی که تحت تصرف آنان (داعش) قرار گرفته را باز پس گیرند.

جنرال جان نیکلسون گفت “جنگجویان داعش هم اکنون به سمت کوه های جنوب ولایت ننگرهار عقب نشینی می کنند. ما به تعقیب آنها تا زمانی که در افغانستان شکست نخورده اند ادامه می دهیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.