• انتشار: 18 سپتامبر 2016
  • ساعت: 12:59
  • سرویس: علمی
  • کدخبر: 13411
پرینت

اپلیکشنی جدید ۸٫۵ میلیون داکتر به شمول داکتران افغانستان را در سراسر دنیا به هم وصل می کند

داکتران هلندی به تازگی اپلیکشنی را طراحی کرده اند که از طریق آن داکتران در سراسر دنیا می توانند به صورت آنلاین با یکدیگر در ارتباط باشند و فعالیت ها و عملیات هایشان را با یکدیگر شریک سازند.

برای مثال تصور کنید، شما یک داکتر در شهری دور افتاده هستید و ناگاه بیماری که به پان معتاد است با زخم های ملتهبی بر روی زبانش به شما مراجعه می کند. این حس چگونه خواهد که در این موقع شما بتوانید تنها با فشار دادن چند دکمه با متخصص سرطان زبان در بمبئی هند ارتباط برقرار کرده و توصیه های خوبی از او بگیرید؟

این طرح جدیدی است که داکتران هلندی به تازگی راه اندازی کرده اند تا از این رو ۸٫۵ میلیون داکتر در سراسر دنیا با هم مرتبط باشند و از تجارب و توصیه های یکدیگر استفاده کنند.

ام دی لینکینگ که دفترچه راهنمای متخصصان در سراسر دنیاست، نسخه ای آزمایشی از این اپلیکشن را چند ماه پیش بر روی سیستم عامل IOS امتحان کرد و قرار است نسخه کامل آن را برای مک و اندروید تا پیش از ۲۰۱۷ طراحی و آماده کند.

این پروژه که با هزینه ابتدایی ۲٫۵ میلیون یورو آغاز شده توسط چندصد داکتر در هالند آزمایش شده و بیش از ۴ هزار داکتر دیگر نیز ثبت نام کرده اند، و همچنین مبتکران این طرح در حال صحبت و مذاکراه با سازمان پزشکان بدون مرز و بنیاد آغا خان برای گسترش استفاده این اپلیکشن در سراسر دنیا می باشند.

براساس این، انتظار می رود که پای این اپلیکشن به افغانستان هم باز شود و در اختیار داکتران کشور نیز قرار بگیرد تا بتوانند تجارب خود را شریک ساخته و از تجارب دیگر داکتران دنیا استفاده کنند.

آلک بهرنز همکار موسس ام دی لینکینگ در این باره می گوید “طرح اصلی این کار این بود که اگر داکتران در سراسر دنیا با یکدیگر به راحتی در ارتباط باشند و بتوانند تجاربشان را با یکدیگر شریک سازند، تا از این رو شاهد پیشرفت خدمات صحی در سطح جهانی باشیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.