• انتشار: ۱۱ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۷:۵۷
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 23174
پرینت

اولین کارخانه تولید آرد در ولایت غزنی افتتاح و به بهره برداری سپرده شد

اولین کارخانه تولید آرد توسط عبدالکریم متین والی غزنی، وحیدالله وصال مدیر عامل اتاق تجارت و صنایع غزنی و تعدادی از متشبثین افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.

کارخانه آرد “غزنی اتفاق” که مجهز با ماشین آلات و تکنولوژی عصری از کشور ترکیه است، ظرفیت تولید بیش از ۱۰۰ تن آرد را در روز دارا است.

این کارخانه در مساحت ۶ جریب زمین با هزینه بیش از یک میلیون و دوصد هزار دالر امریکایی سرمایه گذاری شده است و یکی از کارخانه های بزرگ در سطح کشور است.

مسئولان این کارخانه می گویند که این کارخانه، نه تنها مصارف داخلی غزنی را تأمین می تواند بلکه به سایر ولایات نیز صادرات خواهد داشت.

عبدالکریم متین والی غزنی، از سرمایه گذارانی که همت کرده و دست به تأسیس این فابریکه زده اند سپاسگزاری کرد، گفت: “تشکر میکنم از سکتور خصوصی و سهمداران این شرکت که با وجود تمام مشکلات و نبود امکانات کافی سرمایه گذاری هنگفتی را در این بخش نموده اند و سبب تقویه اقتصاد داخلی شدند.”

همچنان والی غزنی از مردم خواست که از تولیدات داخلی استفاده نمایند تا از یکطرف سرمایه گذاری داخلی تشویق شده و از جانب دیگر باعث رشد اقتصاد کشور شود.

قابل یاد آوری است که قیمت تمام شد آرد در این فابریکه نسبت به آرد کشور های همسایه حدود ۱۲% نازلتر بوده که این امر می تواند سبب شود تا تولیدات آن توان رقابت با تولیدات خارجی را داشته باشد.

آقای وحیدالله وصال، از مشکلات و چالش های موجود فرا راه سرمایه گذاری سکتور خصوصی در این ولایت یادآوری کرده، گفت:” عدم موجودیت پارک های صنعتی، نبود امنیت، نبود برق ارزان وارداتی، کمبود افراد مسلکی و فنی، فعال نبودن میدان هوایی و نبود سرد خانه های معیاری از جمله مشکلاتی می باشند که نه تنها این فابریکه با آن مواجه بوده بلکه برای تمام فابریکه داران، صنعت کاران و دهاقین این ولایت نیز با آن روبرو می باشند. امیدوار هستم که دولت در این قسمت توجه جدی نماید.”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.