• انتشار: ۲ ثور ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۱:۴۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 57191
پرینت

اولین ولسوال زن در دایکندی کارش را آغاز کرد

گل‌جان سمر، نخستین ولسوال زن در ولایت دایکندی که حدود ده روز پیش براساس فرمان رییس‌ جمهور به ‌حیث ولسوال شهرستان این ولایت گماشته شده بود، روز چهارشنبه، یکم ثور رسماً کارش را آغاز کرد.

بانو سمر، در زمان معرفی‌اش به کارمندان اداره ولسوالی، ایجاد روابط نیک با مردم، تلاش برای حکومت‌داری خوب و همین‌طور مبارزه با فساد را از اولویت‌های کاری‌اش برشمرد.

ولسوال تازه گماشته شده‌ی شهرستان به مردم تعهد سپرد که در بخش تطبیق به‌موقع پروژه‌های توسعه‌ای از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد. وی هم‌چنان وعده سپرد که از جریان کار و پیشرفت پروژه‌ها نظارت دوامدار خواهد کرد. بانو سمر تأکید کرد که گزارش پیشرفت کار پروژه‌ها و سایر امورات ولسوالی را مرتباً با اداره محلی در میان خواهد گذاشت.

همین‌طور ولسوال جدید شهرستان از خشک‌سالی ابراز نگرانی کرد و افزود که در همکاری با نهادهای امدادرسان و سایر اداره‌ها، در بخش جذب کمک‌های حالاث اضطرار نیز تلاش‌هایش به کار خواهد بست.

در همین حال، فاطمه اکبری، معاون اقتصادی و اجتماعی والی دایکندی گفت که حضور زنان در رهبری اداره‌های دولتی یک گام مثبت و موثر در راستای حکومت‌داری خوب است.

معاون اجتماعی و اقتصادی والی دایکندی، حضور زنان در اداره‌های خدمات ملکی و همین‌طور در سطح رهبری این ولایت را قابل ملاحظه دانست. وی افزود که هم‌اکنون در سطح رهبری اداره‌ها زنان هشت درصد حضور دارند. همین‌طور به گفته‌ی معاون والی دایکندی، حضور ۲۶ درصدی زنان در اداره‌های خدمات ملکی، دایکندی را از نگاه حضور زنان در بدنه نهادهای دولتی، با سایر ولایت‌ها متمایز ساخته است.

بانو اکبری افزود باشنده‌گان ولایت دایکندی همواره از حضور زنان در رهبری اداره‌های دولتی و ایفای نقش زنان در عرصه‌های مختلف، استقبال می‌کنند.

هرچند تقرر یک زن در رهبری اداره محلی حرف تازه‌ای نیست و تاکنون دایکندی دو والی زن و یک معاون والی زن را تجربه کرده است؛ اما این نخستین ولسوال زن است که در ولسوالی شهرستان دایکندی گماشته می‌شود. خبر تقرر گل‌جان سمر به‌حیث ولسوال شهرستان، استقبال گسترده‌ی کاربران شبکه‌های اجتماعی را نیز در پی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.