• انتشار: ۳۰ دلو ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۲:۱۶
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 7400
پرینت
یک مقام آمریکایی:

“اولین هواپیمای جاسوسی افغانستان ماه بعد به پرواز در می آید”

در ادامه تلاش ها برای تقویت نیروی هوایی کشور، یک مقام نظامی آمریکایی در کابل می گوید که انتظار می رود اولین هواپیماهای شناسایی نیروی هوایی افغانستان ماه بعد به پرواز در آیند.

تورن جنرال/سرلشگر گوردون دیویس فرمانده تدارکات تجهیزات تازه به نیروی هوایی کشور در گفتگو با رویترز گفت شاهد حضور اولین هواپیماهای جاسوسی در افغانستان هستیم. ما پیش از حضور این هواپیماها منطقه را آماده کرده ایم، و هم اکنون نیز قطعات و بخش های این هواپیماها در حال وارد شدن هستند.

قابل ذکر است که وزارت دفاع آمریکا در ماه نوامبر سال گذشته اعلام کرد که قراردادی به ارزش ۷۰ میلیون دالر با شرکتی آمریکایی در افغانستان صورت گرفته است که به موجب این قرارداد، این شرکت تدارک هواپیماهای اسکن-ایگل (عقاب جاسوسی) را می دهد.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای نوشت که این قرارداد شامل ۶۵ هواپیمای جاسوسی به همراه قطعات اضافی، اکمال تجهیزاتی، خدمات منطقه ای و آموزش میدانی استفاده از این هواپیماها می شود.

با اضافه شدن این هواپیماهای جاسوسی به نیروی هوایی کشور، این نیروها می توانند در راستای مبارزه با گروه های مخالف مسلح دولت با توان بیشتر عمل کنند.

در همین حال، تورن جنرال/سرلشگر عبدالوهاب وردک فرمانده عمومی نیروی هوایی کشور هفته گذشته گفت که چهار هواپیمای سوپر توکانو از اول ماه مارچ شروع به عملیات می کند.

آقای وردک افزود که نیروی هوایی کشور تاکنون چهار هواپیمای A-29 سوپر توکانو از ایالات متحده آمریکا دریافت کرده است و به زودی چهار هواپیمای دیگر از همین نوع دریافت می کند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.