• انتشار: 9 سپتامبر 2021
  • ساعت: 15:48
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 62836
پرینت

اولین هواپیمای حامل کمک های بشردوستانه پاکستان وارد کابل شد

سفارت پاکستان در کابل گفته است که اولین محموله از کمک های بشردوستانه این کشور برای افغانستان امروز (۱۸ سنبله) وارد میدان هوایی کابل گردید.

سفارت پاکستان در کابل با نشر بیانیه ای امروز (پنجشنبه ۱۸ سنبله) اعلام کرده که یک محموله ۳۰ تنی از مواد غذایی شامل آرد و روغن و داروجات از طریق یک پرواز از اسلام آباد به کابل منتقل گردید و تحویل مقامات افغان شد.

منصور خان سفیر پاکستان در افغانستان در مراسمی این محموله را به «حاجی عمر» یک تن از مقام های ارشد طالبان در وزارت صحت عامه تحویل داد.

منصور خان افزود “در روزهای آینده نیز پاکستان به تحویل کمک های انسان دوستانه خود به شهرهای دیگر از جمله هرات، قندهار و خوست ادامه می دهد.”

وزارت خارجه پاکستان روز گذشته (۱۷ سنبله) در بیانیه ای از جامعه جهانی خواست تا نقش خود را برای کمک به مردم افغانستان به منظور جلوگیری از یک فاجعه انسانی ایفا نمایند.

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در جلسه وزاری خارجه کشورهای آسیای میانه از چندین طرح برای کمک به مردم افغانستان در این شرایط سخن زد و خطاب به وزاری خارجه چین، ایران، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان گفت اولویت اصلی جلوگیری از وقوع یک فاجعه انسانی در افغانستان با احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی افغانستان است.

این در حالیست که شماری از خیابان های شهر کابل و برخی کلان شهرهای دیگر در کشور شاهد حضور گسترده مردم در اعتراض به طالبان و دخالت های مستقیم پاکستان در امور افغانستان است.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.